Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Na návštěvníky Šestky čeká silný vizuální zážitek: výstava umělce a zpěváka Jana Homoly

Plnou tašku vizuálních zážitků si odnesou z Obchodního centra Šestka návštěvníci, kteří si prohlédnou nově instalovanou výstavu sedmi děl Jana Homoly, zpěváka známé kapely Wohnout. „Jedná se o unikátní výběr z deníkových kreseb, které si Honza vede dlouhá léta. Napadlo mě, že vybereme zajímavé skici a on je přetvoří na velké formáty svou originální výtvarnou technikou,“ říká Reny Mužíková, kurátorka a manažerka umělce.

Interiér obchodního centra Šestka, které se nachází v bezprostřední blízkosti pražského Letiště Václava Havla, opět ozdobila díla jednoho z předních českých umělců. V minulosti si mohli návštěvníci ve SKY GALLERY ŠESTKA prohlédnout například obrazy ilustrátora Pasty Onera nebo výtvarníka Michaela Rittsteina. Tentokrát rozlehlý prostor moderního centra oslovil Jana Homolu.

„Má kurátorka a manažerka Reny má velký smyl pro hledání mimogalerijních prostor. Přestože vystavujeme v místě zvaném SKY GALLERY ŠESTKA, vizuálně prostředí vnímám spíše jako zastřešenou ulici, kde se stává návštěvníkem výstavy každý, kdo si jede nakoupit, jde na kafe, najíst se nebo chce vyplnit čas před odletem,“ říká Jan Homola, který často střídá umělecké role. Je totiž kytaristou a zpěvákem kapely Wohnout, ale také vystudovaným loutkářem. Jako grafik se zase profesionálně věnoval digitální úpravě fotografií.

V expozici s názvem SKICÁK si mohou návštěvníci centra prohlédnout kurátorský výběr sedmi obrazových skic výrazného a výjimečně talentovaného umělce s nezaměnitelným a perfektně rozpoznatelným rukopisem. Původní kolekce přitom čítá hned patnáct obrazů, polovina už se jich ale nachází v soukromých sbírkách. „Jedná se v podstatě o nejcharakterističtější Honzovu linii tvorby – spontánní kresbu s jeho nezaměnitelným rukopisem. Díla byla vytvořena autorovou originální technikou s názvem Digital acryl 332, což je kombinace digitálního tisku a akrylové malby,“ říká Reny Mužíková.

Díla z kolekce SKICÁK byla poprvé představena v pražské galerii Toyen, následně byla vystavena také v Galerii 1, na zámku Valeč či v chomutovské galerii Lurago. Obrazy přitom nejsou vždy věšeny na stěnu, ale také umisťovány do prostoru. „Obraz s názvem Nakrm zvířata nám dokonce jedna návštěvnice prošlápla. Ale autor ho zrestauroval a nyní visí právě ve SKY GALLERY,“ vypráví kurátorka.

Obchodní centrum Šestka dává dlouhodobě prostor začínajícím i renomovaným umělcům. Kromě děl Jana Homoly tak mohou návštěvníci vidět například háčkovaný automobil Viktor od Jitky Havlíčkové, pravidelně se zde nacházejí také díla studentů Soukromé střední umělecké školy designu. Obrazy od Pasty Onera si mohou prohlédnout klienti Gymstory, nejmodernějšího fitness centra v Česku.

„Chtěl bych, aby si návštěvníci centra odnesli kromě nákupu i plnou tašku vizuálních zážitků. S Ren vnímáme, že umění nepatří jen do intelektuálních ohrad, ale naopak ho chceme servírovat lidem do běžných prostorů, jako jsou kavárny, foyer divadel, výlohy v pasážích. Nebo právě nákupní centra,“ dodává Homola.

„Vážíme si toho, že si Jan Homola vybral pro svou výstavu naše obchodní centrum. Díky tomu si návštěvníci odnesou z Šestky další výjimečný zážitek, o což se dlouhodobě snažíme. Chceme, aby čas strávený v našem centru nebyl jen o nákupech, ale také o zábavě a příjemně stráveném čase,“ říká Lenka Šátková, marketingová manažerka OC Šestka.

Další informace o SKY GALLERY ŠESTKA i obchodním centrum Šestka najdete zde.

Zdroj a foto: OC Šetka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *