Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Závěrečná představení dnes a zítra uzavřou divadelní sezónu konzervatoře Taneční centrum Praha

Taneční centrum Praha uvede ve čtvrtek 20. a v pátek 21. června od 18 hodin v Divadle Hybernia Závěrečné představení sezóny 2023/24. Každoroční přehlídka umělecké činnosti konzervatoře nabídne divákům pestrý průřez vyučovanými tanečními styly.

Na jevišti se vystřídají všichni studenti školy od prvního do osmého ročníku, včetně přípravného oddělení Terpsichore. Mladí talentovaní umělci předvedou širokou škálu tanečních žánrů – balet, jazz, moderní tanec, step, lidový tanec či akrobacii.

Součástí bohatého programu slavnostních večerů bude například Dožínková scéna z operety Polská krev Oskara Nedbala v choreografii Lindy Svidró, fragment z choreografie Attily Egerháziho Z časů minulých / Pass – Ages na klavírní cyklus Leoše Janáčka nebo stepařské číslo v choreografii Igora Bezdieniezhnykha. Diváci se mohou těšit na choreografie Vlasty Schneiderové, Terezy Chladové, Pavly Königsmarkové, Jitky Tůmové, Šimona Kubáně, Lenky Šustové Hrabovské, Pavlíny Ďumbalové a dalších.

Vstupenky na představení jsou k zakoupení na pokladně Divadla Hybernia či online pod tímto odkazem: https://www.hybernia.eu/predstaveni/4649/. Přijďte podpořit mladé talenty a vychutnejte si večer plný mladistvého elánu, tance a hudby.

Tradice Tanečního centra Praha sahá až do roku 1961 – tehdy v undergroundu a později, pod záštitou Univerzity Karlovy a řady zahraničních odborníků, postupně vzniklo centrum, které nyní zahrnuje osmiletou konzervatoř a osmileté gymnázium propojené do jedné vzdělávací koncepce doplněné studiem taneční pedagogiky s příslušnou aprobací. Vznikla vzdělávací koncepce „konzervatoř – gymnázium“, s níž pomohli zahraniční experti (se zásadní supervizí Jiřího Kyliána a významných uměleckých center), důležitým impulzem byl také podrobný rozbor našeho tanečního školství a pozice tanečního umění v naší živé kultuře. První ročník byl otevřen 1. září 1994, první absolventi školu opustili v roce 2002, dnes už jich je 207. V roce 1999 se původní soubor transformoval na čistě studentské juniorské těleso Balet Praha Junior, který tedy letos slaví 25. výročí, a v roce 2004 přibyl Baby Balet Praha pro mladší studenty, který slaví 20. výročí. Oba soubory mají plně profesionální dramaturgické, umělecké i pedagogické vedení, produkci, umělecko-technický provoz scénických technologií a rehabilitační péči.

Foto: archiv Tanečního centra Praha 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *