Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Tři ze čtyř Čechů v létě plánují pěší výlety, kempovat se překvapivě chystají hlavně mladí

Opětovně se nejvíce Čechů letos chystá k moři (40 %), každý pátý ale dovolenou vůbec neplánuje. Z outdoorových aktivit vítězí pěší výlety, ty mají v létě v plánu tři ze čtyř Čechů. Na dovolené dávají přednost bydlení v hotelu. V kempu nebo přírodě ale letos přespí 40 % mladých Čechů. Vyplynulo to z průzkumu agentury Ipsos zadaného společností 4camping.

S blížícím se začátkem léta mají Češi již většinou jasno o svých prázdninových dovolených. Letos mezi nimi vede dovolená u moře, tu má v plánu 40 % a zastupuje největší podíl ve všech věkových kategoriích. Naopak nejméně dovolených se uskuteční na vodních raftech či lodích, tento typ odpočinku plánuje jen 10 % Čechů. Téměř 20 % dovolenou neplánuje toto léto vůbec.

Skoro devět z deseti Čechů ale plánuje letos o prázdninách podniknout nějakou outdoorovou aktivitu. Nejoblíbenější volbou je pěší výlet, alespoň jeden takový plánují tři ze čtyř Čechů a je nejčastějším volnočasovým programem u věkové kategorie 45 až 53 let. Na druhém místě, avšak daleko za výlety, je cyklistika, kterou se chystá podniknout 27 % Čechů. Kempování potom zažije 23 %, možná překvapivě se to nejvíce týká nejmladší kategorie 18 až 26 let, kdy skoro každý třetí v tomto věku uvedl, že se kempovat toto léto chystá.

„Většina lidí má v hlavě obraz mladých lidí hlavně asi před obrazovkami digitálních zařízení. Dlouhodobě ale naopak sledujeme trend potřeby mladých vrazit do přírody. Ať už je to z důvodu načerpání síly, získání klidu nebo potřeba zažít něco opravdového mimo virtuální prostředí. To, že se to nadměrně projevuje i na touze kempovat, je velmi pozitivní zpráva pro národ kempařů, kterým Češi bezesporu jsou,” komentuje výsledky průzkumu ředitel marketingu 4camping Zbyšek Pochylý.

Tomu nasvědčují i data o zarezervovaných ubytováních na letošní dovolené. Přespání v kempu nebo v přírodě totiž plánuje 31 % Čechů, přičemž nejvíc populární je tato volba opět u mladých dospělých do 26 let. Až 40 % z nich totiž uvedlo, že alespoň jednou toto léto v kempu či pod širákem přespí. Nejoblíbenější volbou však obecně u Čechů zůstává hotel nebo penzion, kde jich letos alespoň jednou na dovolené složí hlavu 61 %. Co se týče chat a chalup, jako ubytování si je letos vybralo 35 % Čechů. Nejčastěji je to u hostů ve věku 54 až 65 let.

Sběr dat byl realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos na reprezentativním vzorku 1000 Čechů ve věku 18 až 65 let.

Zdroj a foto: 4camping

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *