Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Všechny moje války VÁCLAVA NECKÁŘE vychází jako audiokniha

Václav Neckář – legenda, ikona, fenomén. Takových a jim podobných přízvisek bychom v případě jedné z nejjasnějších hvězd domácí popmusic jistě našli spoustu. A všechna by byla použita po právu. Osobností významu Václava Neckáře nemá tuzemská kulturní scéna mnoho, o to větší pozornost si tak zaslouží i jeho autobiografie.

Neckář na ní pracoval společně se svým bratrem Janem a editorem Janem Hlaváčem pět let a pod názvem Všechny moje války vyšla knižně u nakladatelství Daranus v loňském roce, kdy zpěvák oslavil své 80. narozeniny. Nyní je k mání také jako audiokniha v interpretaci herce Jakuba Saice, jejíž součástí je i 19 velkých Neckářových hitů.

Nejtěžší bylo asi to samotné odhodlání k tomu, abych podobnou knihu dal dohromady. V podstatě mě k tomu dokopali Honzové. Tedy Honza Hlaváč a brácha. Snažil jsem se vzpomenout na dětství, na má první jevištní vystoupení v ústecké opeře, v plzeňské Alfě s Martou Kubišovou a Bobanem Ondráčkem, pak v pražském Rokoku s Vaškem Hybšem, Darkem Vostřelem, Mefistem a s Pepíkem Vobrubou, a následně s Golden Kids a Bacily. Společně mi během pěti let vzpomínání pomáhali právě zmínění Honzové. Při prohledávání našeho fotoarchivu jsme s bráchou našli spoustu téměř zapomenutých okamžiků, které se nám pak díky tomu zpětně vybavily,“ komentuje populární zpěvák vznik autobiografie a práci na ní.

Výše zmíněné společně se skutečností, že knihu se svými spolupracovníky Neckář průběžně připravoval od roku 2019, napovídá leccos o její obsáhlosti. I skalní fanoušci zde tak mohou objevit řadu informací dosud neznámých. To vše bez zbytečných příkras a vyprávěné se sympatickou pokorou, která je pro legendu tuzemské popmusic typická už od začátků kariéry v šedesátých letech minulého století.

Za těch šest dekád na scéně má Neckář na svém kontě mimo jiné i několik filmových rolí, o kterých je v knize samozřejmě také řeč, a především pak nespočet hitů, z nichž alespoň některé zná snad každý z nás. A právě prostřednictvím svých písní promlouvá Neckář k posluchačům i na aktuálně vydané audioknize. Vybráno jich pro ni bylo celkem 19, od Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě přes Lékořici, Mýdlového prince až třeba po Půlnoční, a kromě audioknihy vycházejí také jako samostatné digitální album, jež je pod názvem Všechny moje války (Písničky ze stejnojmenné audioknihy) dostupné na všech obvyklých digitálních servisech.

K samotné audioknize pak loňský jubilant a držitel titulu Legenda Supraphonu dodává: „Jsem rád, že audiokniha díky Supraphonu vznikla. Jen mi jen trochu líto, že jsem ji nemohl sám osobně natočit vzhledem k mému handicapu s řečí. Jakub Saic ji ale za mne namluvil perfektně. Doufám, že si ji po kapitolách poslechnete a bude se Vám líbit. Je to dlouhé vyprávění. 7 hodin a 12 minut, včetně písniček. Přeji hezký poslech i vzpomínání…“

Foto: archiv V. Neckáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *