Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

Barber radí, jak se holit bez podráždění: Hlídejte vzdálenost břitu od tváře a zapomeňte na alkohol

Správní chlapi se holí bez podráždění. Vydržet bolest není známkou mužnosti – zato zdravé sebevědomí, které vychází z upraveného vzhledu a perfektně střižených vousů, ano. Profesionální barber David Le z pražského BRO’s barbershopu sestavil tipy, jak mít stále upravenou tvář bez pupínků, svědění či zarudnutí.

1. Mokré nebo suché holení?
Holení na mokro umožňuje hladší a preciznější oholení a poskytuje lepší péči o pokožku díky hydratačním účinkům pěny nebo gelu. Je časově náročnější a vyžaduje více příprav a údržby, ale pro mnohé představuje příjemný a relaxační rituál. “Většina klientů preferuje mokré holení, protože mají citlivou kůži, která se často podráždí. Můj postup je takový, že na začátku si připravím teplý ručník, případně napařovačku, anebo také stačí teplá voda. Aplikuji ručník na klientovy vousy, tím se otevřou póry a vousy změknou. Poté nanesu gel nebo holící pěnu. Použiju Phillips OneBlade 360 bez nástavce, abych dosáhl hladkého oholení bez iritace kůže. Holit bychom měli ve směru růstu,” popisuje barber David Le.

Holení na sucho je naproti tomu rychlé, pohodlné a praktické pro každodenní použití, zejména pokud máte málo času nebo se potřebujete holit na cestách. Nevýhodou je, že nemusí být tak hladké a může způsobit podráždění u citlivé pokožky. “Pokud klient nemá citlivou kůži, tak holení nevyžaduje vodu ani pěnu. Použijeme Phillips OneBlade 360, holíme ve směru růstu a bez nástavce. Tím docílíme rychlého oholení,” dodává David Le.

2. Zbavte se neposlušných vousů
Vždycky tam je – ten jeden trčící vous, který se všemožně kroutí a brání se oholení. Chcete-li předejít podráždění, zastřihněte všechny podobné dlouhé a neposlušné vousy, než začnete se samotným holením. Malá rada: najdete je hlavně pod vaší čelistí a kolem ohryzku. Philips OneBlade 360 si poradí s jakkoliv dlouhými vousy a díky otočnému břitu 360 přesně kopíruje tvar obličeje, takže tentokrát žádné neuniknou.

3. Technika je základ
Znáte pojem příliš těsné holení? To znamená, že to mezi vámi a vaším strojkem dře. Netlačte tolik na pilu, tedy na břitvu, a zkuste ho vyměnit za hybridní zastřihovač, jako je OneBlade 360. Jeho břit se nikdy nedostanou příliš blízko k tváři tak jako žiletka, takže vaše pokožka zůstane klidná a bez podráždění. Pokožku napněte, přejíždějte po ní jemnými pohyby, a hlavně nic neuspěchejte.

4. Alkohol na obličej nepatří
Mnoho lidí má problémy s alkoholem. Pokud totiž použijí dezinfekční vodu po holení s obsahem etanolu, vysuší se jim pokožka, a to vyvolá pocit napjatosti. Nahraďte ji zklidňujícím balzámem. Ten vaši pokožku ochladí a pomůže předejít běžným kožním vyrážkám tím, že ji zvlhčí. “Na vousy nanášejte speciální olej, aby zůstaly hydratované a měkké. To také pomáhá snížit svědění a suchost pokožky pod vousy,” radí barber.

5. Správná frekvence holení
Jak často by se měl člověk holit? “Vše závisí na individuálním růstu vousů a osobních preferencích,” říká David Le. Obecně platí, že ti, kterým vousy rostou rychle, avšak touží po hladce oholené tváři, by se měli holit denně. Mužům, kteří mají mírnější růst vousů nebo preferují jemné strniště, barber doporučuje se holit každé 2-3 dny. Jedno holení týdně je optimální pro pány s pomalým růstem vousů nebo pro fanoušky delšího strniště. Holením či zastřihováním ale starost o zevnějšek nekončí. “Aby byly vousy čisté a svěží, myjte je 2-3krát týdně speciálním šamponem na vousy. Máte-li delší vousy, nezapomínejte používat balzám na tvarování, který je zároveň i hydratuje. Doporučuji zastřihovat vousy pomocí Phillips OneBlade 360, abyste udrželi linie krku a tváře podle vzoru svého barbera. OneBlade obsahuje nástavce, které můžete měnit dle vaší preference délky vousu. Dodržování těchto jednoduchých kroků pomůže udržet vaše vousy v dobrém stavu mezi návštěvami u barbera a zajistí, že budou vypadat zdravě a upraveně,” dodává profesionál.

6. Nebuďte za medvěda
Chomáče chlupů viditelné i přes plavky nebo medvědí porost na zádech, to zkrátka nechcete. OneBlade 360 lze při uplatnění stejných doporučení bez rizika svědění používat i na chlupy na těle.  Součástí balení je speciální břit na tělo s ochranným nástavcem proti pořezání v citlivých partiích, jako je podpaží nebo intimní místa, a nasazovací hřeben, který slouží ke zkrácení chlupů na těle.

Produktový tip: Philips OneBlade 360
Jediný hybridní zastřihovač svého druhu na trhu oholí bez podráždění a pořezání jakkoliv dlouhé vousy či chlupy na těle. Jeho břit 360 kopíruje obrysy tváře bez toho, aby se příliš přiblížil k pokožce, a navíc disponuje ochranným nástavcem, takže s ním můžete bez obav oholit i ta nejcitlivější místa. Délku zastřižení si můžete vybírat pomocí hřebenu 5v1. Strojek je vodotěsný, takže se hodí pro mokré i suché holení a jeho baterie vydrží 60 minut intenzivní činnosti, zatímco každý z břitů může sloužit až 4 měsíce. Může vás jako neúnavný parťák doprovázet vždy a všude.

Zdroj a foto: philips.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *