Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Hudba, tanec a trénink paměti. Návštěvníci se bavili na Fresh Senior Festivalu

Začátkem června se v pražské Ville Pellé uskutečnil dvanáctý ročník Fresh Senior Festivalu, který tematicky navázal na Rok české hudby a 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Nesl proto podtitul Smetanovy písně z opery Prodaná nevěsta – Proč bychom se netěšili –, který se ukázal jako velice trefný. Počasí bylo nakonec příznivé a obešlo se bez deště, ovšem ani jeho hrozba návštěvníky neodradila a festival se mohl těšit z hojné účasti seniorů i jejich doprovodu.

Letošní ročník Fresh Senior Festivalu, multižánrového kulturně-společenského odpoledne určeného dříve narozeným, se nesl v duchu Roku české hudby a 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Jedním z hlavních bodů programu tak byly árie ze Smetanových oper, jichž se zhostili přední český basbarytonista Román Janál a sopranistka Veronika Bogunmbe. Skladby českých autorů zazněly také v průběhu komorního koncertu violoncellistky Vladimíry Sanvito a klavíristky Oleksandry Saltykove.

Celoodpolední program, kterým provázel moderátor Alexander Hemala, byl však mnohem pestřejší. Kromě hudebních čísel se účastníci dočkali také módní přehlídky historických kostýmů, ukázky z divadelní inscenace amatérského seniorského souboru Proměna nebo folklórních tanců. Kromě toho se zájemci mohli sami zapojit a zúčastnit se některého z připravených workshopů, například tréninku paměti, lekce patchworku nebo si vyzkoušet balanční s žonglérské techniky s lektorkou z cirkusové školy Cirqueon.

V neposlední řadě se ve Ville Pellé a přilehlé zahradě představily spolky a neziskové organizace zaměřující se na péči, podporu a zkvalitnění života seniorů jako Život90, Mezi námi, Chytrá péče, Teamium či Remedium Praha.

„Společenské a kulturní aktivity určené seniorům jsou velmi důležité, pomáhají totiž předcházet osamělosti a s ní spojeným rozvojem depresí a dalších poruch. Fresh Senior Festival je ideální příležitostí, jak se dříve narození mohou zapojit do společnosti a poznat nové přátele. Účast v řádu stovek návštěvníků nám ukazuje, že pořádat festival má nejen smysl, ale že se též řadí mezi nejvýznamnější akce určené pro seniory u nás,“ uvádí Vladana Rýdlová z pořadatelského spolku Fresh Senior, který celoročně připravuje aktivity přispívající k větší činorodosti seniorské populace.

Akce letos proběhla za podpory Hlavního města Prahy, a Městské části Praha 6. Další, v pořadí již 13. ročník Fresh Senior Festivalu se uskuteční v září 2025.

Zdroj a foto: www.freshsenior.cz a www.freshseniorfestival.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *