Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kongresové centrum hostí prestižní taneční soutěž, která roztančí Prahu

Kongresové centrum Praha se stane dějištěm prestižní taneční soutěže Dance World Cup (DWC), které se letos od 27. června do 6. července zúčastní více než 9 000 tanečníků z celého světa. Diváci budou svědky vystoupení v různých tanečních kategoriích, jako jsou balet, moderní tanec, jazz, hip hop a další. Chybět nebude ani tradiční zahajovací průvod městem, který projde centrem Prahy v pátek 28. června a jehož se zúčastní až 10 000 performerů.

Soutěž zahájí průvod Prahou
Slavnostní zahajovací průvod v olympijském stylu se na Staroměstském náměstí shromáždí v pátek 28. června v 16,30 h a o hodinu později vyrazí na Václavské náměstí. K pestrobarevnému průvodu mladých tanečníků z 54 zemí světa se mohou přidat také obyvatelé Prahy a společně se protančit přes Celetnou a Havířskou ulici až do cíle, kde účastníky přivítá hra bubeníků z japonského Kotanu.

Slavnostní ceremoniál zahájí předseda DWC John Grimshaw, patronka soutěže Bonnie Lythgoe a česká světově uznávaná primabalerina Daria Klimentová. Ta kromě role hlavní porotkyně v sekcích baletu, moderního a lyrického tance, povede pro účastníky DWC také mistrovské lekce. „Tanec je pro mě životní vášní, proto jsem nesmírně ráda, že právě Praha hostí tuto prestižní taneční soutěž. Věřím, že stejně jako mě kdysi soutěže otevřely dveře na světová taneční prkna, i letošním soutěžícím se může otevřít celý taneční svět. Navíc získají přátelství, která přetrvají,“ těší se na svou účast Klimentová.

Tisíce tanečníků z celého světa
Prestižní taneční soutěž Dance World Cup 2024, jejíž letošní ročník se bude konat v Kongresovém centru Praha, je druhou největší sportovní soutěží na světě. První jsou co do počtu účastníků už jen Olympijské hry. V tanečním klání se utkají nejlepší mladí tanečníci mezi 4 až 25 lety, z nichž vítěze vybere mezinárodní porota. „Očekáváme, že během devíti dnů přivítáme tisíce tanečníků plných energie, nadšení a pozitivních emocí. Máme pro ně připraveno deset sálů a postaráme se, aby každý okamžik, který u nás stráví, byl jedinečný,“ popisuje Lenka Žlebková, ředitelka Kongresového centra Praha a dodává: „V minulosti jsme hostili například Stinga, Eltona Johna nebo třeba Boba Dylana. Věřím, že Dance World Cup otřese našimi základy stejně jako světoví giganti hudební scény.“

Živé vysílání: Pro finále DWC 2024 budou k dispozici tři kanály živého vysílání, které budou denně přenášet všechna vystoupení, která v Kongresovém centru Praha proběhnou. Streamy jsou k dispozici na www.dwcstream.com.

Zdroj a foto: Dance World Cup 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *