Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Disney+ natáčí nový německý původní seriál City of Blood

Seriál je inspirovaný grafickým románem Berlinoir kreslíře Reinharda Kleista a spisovatele Tobiase O. Meissnera<Původní Disney+ seriál produkuje Amusement Park Film. Showrunnerem a produkujícím režisérem je Philipp Kadelbach. Hrají Lea Drinda, Soma Pysall, Mouataz Alshaltouh a dalšíSeriál se natáčí v Berlíně, v Praze a okolí

Zleva doprava, zadní řada: Amelie von Kienlin, Philipp Kadelbach, Benjamina Mirnik-Voges, Jenny Schily, Christian Honeck, Soma Pysall, Franz Hartwig, Michelangelo Fortuzzi, Susanne Kapitzky, Philip Peschlow

Zleva doprava, přední řada: Lars Eidinger, Lea Drinda, Mouataz Alshaltouh, Kathleen MorgeneyerDisney+ oficiálně oznámilo produkci německého původního seriálu City of Blood, který se natáčí v Berlíně, v Praze a okolí. Osmidílný seriál ukazuje svět na hraně propasti a město, kde se odehrává dramatický boj o přežití.
Panuje nesnesitelné horko a svět zničený klimatickými změnami ovládá zločin. Berlín je městským státem na hraně propasti. Hrstka privilegovaných si pohodlně žije v klimatizované kopuli, zatímco zbytek města se utápí v korupci a zločinu. Sestry Bea s Phoebe osud rozdělil ještě jako děti, chronicky nemocná Bea vyrůstá pod ochranou své adoptivní matky, zatímco se její starší sestra Phoebe protlouká po berlínských ulicích. Když se jejich světy znovu střetnou, těsně před klíčovými volbami, učiní sestry neuvěřitelný objev, organizovaný zločin vedou upíři, kteří aby si zajistili své přežití, usilují i o politickou moc. Nejdůležitější měnou města se už dávno stala krev. Phoebe a Bea jsou lapeny mezi soupeřícími frontami a nejenže musí bojovat o vlastní holý život, ale musí si položit otázku: kdo je větší hrozbou, člověk nebo upír?

Režisérem a showrunnerem je Philipp Kadelbach. V hlavních rolích se objeví Lea Drinda (Gryf, My děti ze stanice ZOO) a Soma Pysall (Parlament, Ulice Berlína), dále Mouataz Alshaltouh (Ein Fest fürs Leben, Munich Games), Franz Hartwig (The Pass, Ponorka), Jördis Triebel (Babylon Berlín, Dark), David Schütter (4 bloky, Barbaři), Jenny Schily (Babylon Berlín, Charité), Dagmar Manzel (Unterleuten – Das zerrissene Dorf, Místo činu), Meliku Foroutan (Císařovna, Spící pes), Jan Georg Schütte (Kranitz, Check Check) a Lars Eidinger  (Umírání, Bílý šum).

Amelie von Kienlin, producentka seriálu, říká: „V době prohlubující se nerovnosti, kdy jsou názory lidí na svět formovány výrazně odlišnými realitami, se snaží seriál City of Blood zaujmout diváky vzrušujícím a podnětným podobenstvím s neobvyklým žánrovým zvratem. Jsme nadšeni, že máme tak vyjimečného partnera jako je Disney+, který nám pomůže tento jedinečný projekt přivést k životu i se všemi úžasnými tvůrci, jak za kamerou, tak i před ní, v čele s oceňovaným režisérem a showrunneremem Philippe Kadelbachem.“

Christian Honeck, ředitel původní tvorby společnosti Disney pro Německo, Švýcarsko a Rakousko (GSA) říká: „Jsme potěšeni a hrdí na to, že můžeme spolupracovat se studiem Amusement Park Film a vyprávět vzrušující dobrodružství sester Bey a Phoebe. City of Blood slibuje akční, emotivní a nabitou zábavu té nejvyšší kvality, s aktuálním poselstvím. Týmu Amelie von Kienlin a Philippa Kadelbacha se podařilo sestavit skvělé obsazení před kamerou a úžasný tým za ní. Nemůžeme se dočkat, až tento seriál dokončíme a představíme ho divákům Disney+.“Osmidílný seriál City of Blood produkuje společnost Amusement Park Film, která loni za produkci snímku Na západní frontě klid získala čtyři Oscary. Vedoucí producentkou je Amelie von Kienlin, a výkonnými producenty jsou Malte Grunert a Daniel Brühl. Na české straně se produkce zhostila společnost Sirena Film.Seriál vytvořil Philipp Kadelbach a Elena Lyubarskaya, kteří spolu s Kim Zimmermann, Danielou Baumgärtel, Martinem Behnke, Nicki Bloom, Tillmannem Rothem a Berndem Langem napsali i scénář. Režíruje Philipp Kadelbach, který s Amusement Park opět spolupracuje po kritiky oceňovaném seriálu Munich Games. Kameramanem je Philip Peschlow (The Pass), výpravu má na starosti Matthias Müsse (Císařovna), kostýmy Elke von Sievers (Slunce a beton) a účesy a make-up Nicole Durovic (Munich Games).City of Blood vznikl za podpory programu Kreativní Evropa MEDIA, a Medienboard Berlin Brandenburg. Je produkován za podpory německého filmového fondu a produkčních pobídek českého filmového fondu.

AMUSEMENT PARK FILM
Společnost Amusement Park Film byla založena roku 2009 Maltem Grunertem, který ji dodnes s Amelií von Kienlin řídí. Jejich partnery jsou Klaus Dohle a Daniel Brühl. Amusement Park je evropská společnost se sídlem v Berlíně, která se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitních celovečerních filmů a seriálů. Společnost od samého vzniku spolupracovala se známými mezinárodními tvůrci. Ocenění získaly například jejich produkce Nejhledanější muž Antona Corbijna, v hlavní roli s Philipem Seymour Hoffmanem, na Oscara nominovaný film V písku – Příslib svobody od Martina Zandvlieta a režisérský debut Daniela Brühla Soused, který měl premiéru na soutěži na Berlinale 2021. Nejnovější produkční počiny jsou mezinárodní seriál Munich Games pro Sky a CBS Studios, vytvořený Michalem Aviramem (Fauda) a režírovaný Philippem Kadelbachem (Válečná generace) a Na západní frontě klid, německý protiválečný film z roku 2022 založený na stejnojmenném románu Ericha Maria Remarquea, režírovaný Edwardem Bergerem. Film obdržel 7 cen BAFTA, včetně té za nejlepší film, a 4 Oscary, včetně toho za nejlepší zahraniční film roku 2023.

O DISNEY+
Disney+ je streamovací služba společnosti The Walt Disney Company. Nabízí filmy a pořady z produkce Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic, ale také například veleúspěšné Simpsonovi a další. Ve vybraných zemích nabízí také produkci přidružené značky Star. Služba nabízí stále rostoucí sbírku exkluzivních pořadů, včetně celovečerních filmů, dokumentů, hraných a animovaných seriálů či krátkých filmů. Díky dlouholeté historii společnosti Disney a její bohaté filmografii bude na Disney+ k dispozici jak filmová a televizní klasika, tak zbrusu nové filmy a pořady z dílny The Walt Disney Studios. Více informací naleznete na disneyplus.com nebo Disney+ aplikaci na většině mobilních a televizních zařízeních.

Zdroj a foto: Disney+

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *