Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sex a vztahy

Sex ve třech zažívá boom. Sní o něm až 90 procent lidí, akceptují ho i Češi

Sex ve třech dnes patří mezi nejčastější sexuální fantazie. Sní o něm až 95 % mužů a 87 % žen. Čím dál více lidí si jej navíc reálně dopřává a drtivou většinu populace skupinový sex uspokojuje. Za přijatelnou sexuální praktiku jej považuje i zhruba pětina Čechů a Češek, na popularitě nabývá zejména u mladších generací.

Sexuální postoje v západních kulturách se v posledních letech čím dál více uvolňují. To, co ještě nedávno v sexu jasně patřilo do kategorie tabu, se stává přijatelnějším. Jedná se například o skupinový sex, zejména sex ve třech lidech. Jak ukázal výzkum jednoho z předních světových sexpertů Dr. Justina Lehmillera z Kinsey Institute, který vyšel v knižním provedení pod názvem Tell Me What You Want (Řekni mi, po čem toužíš), „trojka“ představuje vůbec nejčastější sexuální fantazii. O sexu s více partnery fantazíruje 95 procent mužů a 87 procent žen.

Sex ve třech už není tabu pro čím dál více Čechů a Češek
Skupinový sex a threesome akceptuje čím dál více lidí i v tuzemsku. To potvrdil nový rozsáhlý průzkum Sex ve 21. století: Hranice a tabu, který pro společnost Růžov‎ý slon zpracovala výzkumná agentura STEM/MARK. Sex ve třech za zcela či spíše přijatelný označilo téměř 19 % Čechů a Češek, další téměř čtvrtina na něj nemá vyhraněný názor. Přibližně 37 % z tisícovky respondentů průzkumu pak zastává názor, že česká společnost celkově threesome zcela nebo spíše akceptuje. „Jako přijatelnou sexuální praktiku vnímá sex ve třech především mladší generace a obecně muži se k němu staví pozitivněji než ženy,“ upřesňuje Veronika Kubíčková, sexpertka z e-shopu Ruzovyslon.cz, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Skoro 9 z 10 lidí při trojce dosáhlo orgasmu
Na sex ve třech se zaměřila také studie amerických odborníků z University of Minnesota Duluth. Ta zjistila, že tuto sexuální aktivitu většina z lidí, kteří ji vyzkoušeli, hodnotí pozitivně. V průzkumu například respondenti co do očekávání udělili své poslední threesome známku 3,74 na pětibodové škále, což naznačuje, že zkušenost mírně předčila jejich očekávání. Většina účastníků navíc uvedla, že by si sex ve třech rádi zopakovali, a téměř 88 % přiznalo, že při něm dosáhli orgasmu.

Zajímavým poznatkem z průzkumu je fakt, že téměř 45 % respondentů, kteří si threesome už vyzkoušeli, bylo v manželském svazku nebo monogamním dlouhodobém vztahu. A nebylo vůbec výjimkou, že se sexu ve třech účastnili právě se svým partnerem či partnerkou.

„Páry nebo manželské dvojice se trojky běžně účastní jako dva ze tří účastníků. Tento zážitek jim přitom může pomáhat upevnit vzájemný vztah zažitím nevšedního sexuálního dobrodružství. Pokud se navíc lidé účastní sexu ve třech společně se svým partnerem nebo partnerkou, bývá větší šance, že to pro ně bude pozitivní zážitek. Lépe totiž znají svoje vzájemné potřeby a dokážou spolu komunikovat lépe než lidé, kteří se do té doby neznali,“ vysvětlila sexpertka Veronika.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *