Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Nový konceptní design v restauraci ALCRON: Lucie Skřivánková spojuje malbu s interiérem prostřednictvím neonových prvků

Oblíbená pražská restaurace ALCRON představila letos na jaře svým hostům lákavé nové menu, které vytvořil nový šéfkuchař Richard Bielik. Nyní čeká toto ikonické místo revoluční proměna interiéru, která spojí umění malby s avantgardním designem. Autorkou unikátního konceptu, který propojuje organické tvary s neonovými prvky, je talentovaná česká umělkyně Lucie Skřivánková.

Luciin design pracuje s neonovými trubkami. Inspirací se umělkyni stal pobyt v Koreji, kde se s neony setkávala na každém kroku. Tuto estetiku se následně rozhodla přenést do interiérového designu. „Cítila jsem, že organické tvary z mých obrazů by mohly velmi dobře fungovat i v interiéru. V mé práci tedy došlo k takové přirozené transformaci obrazové formy do podoby objektů,“ komentuje Skřivánková.

Jedním z hlavních prvků nového designu jsou ručně dofoukávané organické neonové trubice, které budou umístěny v květináčích a v předělech restaurace. Barevná paleta zahrnuje teplé odstíny červené, oranžové a purpurové, které místu propůjčí auru útulnosti a zajímavý kontrast s okolním prostředím.

„Tento design nejenže přináší nový vizuální prvek do restaurace, ale navozuje rovněž atmosféru pohodlí a přívětivosti, kterou hosté určitě ocení,” dodává Lucie Skřivánková. „Bohaté barvy neónů a hřejivé osvětlení, které jsem obdivovala v Koreji, vytvořily základ zajímavého umělecko-vizuálního  konceptu, který osobitým způsobem podtrhne prostředí ikonického ALCRONu,“ uzavírá autorka.

Nový design propůjčí restauraci ALCRON další rozměr, který ještě znásobí jedinečné gastronomické zážitky, které tu na hosty čekají. Neváhejte a přijďte se přesvědčit sami. Další zajímavé informace včetně aktuální nabídky naleznete na: https://www.alcronprague.cz/restaurace/

O ZNAČCE ALMANAC:
Almanac Hotels je sítí luxusních butikových hotelů s celoevropskou působností. Pod její křídla aktuálně spadají hotely Almanac Barcelona a nový Almanac X Alcron Prague, který byl slavnostně otevřen v březnu 2023. Ve stejném měsíci byl také otevřen Almanac Palais Vienna a další projekty na sebe nenechají dlouho čekat.

Značka Almanac, která je v majetku vídeňské WSF Group, vznikla z podnětu rodiny Haselbacherů. Almanac není jen dalším hotelem z mnoha, je pokladnicí jedinečných zážitků: je živoucím a svěžím průvodcem po konkrétním městě. Nabízí jedinečnou příležitost proniknout do samého nitra místa a vychutnat si jeho autentické kouzlo. Každý z hotelů sítě Almanac vypráví svůj příběh – příběh, který se skrývá v jeho zdech a promlouvá k nám nejen ústy prvotřídního personálu, ale i prostřednictvím každého, pečlivě zvoleného kousku interiéru.

S otevřením pražského hotelu vstupuje na evropský trh nová luxusní kolekce hotelů s názvem Almanac X. Ta obohacuje původní koncept o nový, požitkářský rozměr: soustředí se na lokální kuchyni a nápoje, je pomyslným průvodcem, představujícím místní lahůdky. Hotel Almanac X Alcron Prague jako první v řadě nabízí svým hostům prémiovou, tradiční, sezónní kuchyni, která vznikla s ohledem na udržitelnost. Důraz je kladen na inovativní a svěží přístup, který nabídne hostům autentické zážitky v zbrusu novém balení.

Zdroj a foto: ALCRON

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *