Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Kosmetika

FeelEco radí, jak podpořit zdraví: sledujte složení drogerie a kosmetiky

Česká značka FeelEco, expert na poli přírodních produktů, radí, kterým látkám se vyhnout a proč je tak důležité sledovat složení. Zdraví je nejspíše pro každého z nás na prvním místě, je dobré proto mít na mysli, že kromě stravy, pohybu a stresu má na zdraví zásadní vliv také kosmetika a drogerie, kterou používáme. Je dobře známo, že naše kůže absorbuje látky z kosmetických přípravků, stejně tak se mnohé látky také uvolňují a my je přímo vdechujeme. Proto je velmi důležité, jakými přípravky se obklopujeme v naší domácnosti.

V konvenčních kosmetických přípravcích najdete řadu látek, které mohou zvyšovat atraktivitu produktu a také látky, které mají produkt nějak chránit, ale pro lidské zdraví mohou být škodlivé. Mezi takové látky můžeme zařadit například konzervanty, aby přípravek déle vydržel, dále barviva, která lahodí našemu oku, méně pak našemu zdraví. V neposlední řadě výrobci běžných kosmetických značek přidávají parfémy, které mohou být silnými alergeny – dráždit sliznice, ale také způsobovat alergické reakce. Záleží na správném výběru daných složek.

FeelEco radí, čemu se vyhnout, pokud chcete podpořit zdraví

Barviva
Růžový sprchový gel, modrý šampon, zelený gel na ruce? Pokud Vás baví barevná drogerie, je na místě se zamyslet, odkud barvy pocházejí. Barviva vám mohou připadat atraktivní a zábavná, ovšem na účinnost prostředku nemají žádný vliv. A navíc, různá barviva často obsahují nebezpečné chemické látky. FeelEco tuto skutečnost zná, a proto žádný z jejich produktů barviva neobsahuje. „Barviva u přípravků vnímáme jako nepotřebná. Nevyužíváme dokonce ani taková barviva, která jsou schválena pro použití v potravinářství. Barviva účinnost přípravku nikterak nezlepšují, naopak mohou mít negativní vliv na zdraví, proto jsme se rozhodli je nepoužívat,“ upřesňuje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje FeelEco.

Konzervanty
Konzervanty patří mezi látky, které mohou mít velmi škodlivý vliv na lidské zdraví. Řada prostředků na trhu obsahuje např. bronopol, který může způsobovat zarudnutí, otoky či svědění a je toxický pro životní prostředí a směrem ke zdraví zákazníků je prověřován jako endokrinní disruptor. Je také známý jako zdroj formaldehydu, který se řadí mezi toxické složky. Mezi používanými konzervanty můžeme ve složení některých produktů najít iodopropynyl butylcarbamate, který je také potenciálním endokrinním disruptorem. U něj je prokázáno, že je při inhalaci akutně toxický. Použití v pracím prostředku, jehož zbytky mohou ulpět na oblečení a přicházet do kontaktu s větší plochou pokožky, stejně jako v prostředcích na ruční mytí nádobí, není vhodné. Dále lze v produktech na trhu nalézt konzervanty ze skupiny isothiazolinonů, jako je např. MIT či CMIT/MIT, které patří mezi silné kontaktní alergeny. „Ve FeelEco nám záleží na tom, aby naše produkty byly šetrné k přírodě i ke zdraví,“ vysvětluje Radek Marták, ředitel výzkumu a vývoje FeelEco.

Parfemace
Vybíráte si přípravky podle vůně? Pak byste se měli mít na pozoru. „Přestože mohou parfémy potěšit vaše smysly, těm, kteří mají citlivou pokožku, mohou způsobovat nežádoucí reakce. Nejedná se přitom jen o kosmetiku, kterou používáte, ale problematické mohou být parfemace i v běžné drogerii. Je třeba si uvědomit, že když perete, tak parfemace ulpívá v oblečení, které následně přichází do dlouhodobého úzkého kontaktu s pokožkou a tím může přispět k její vyšší náchylnosti ke vzniku alergií,“ vysvětluje Radek Marták.

V pracích prostředcích jsou často používány oblíbené dlouhotrvající vůně, které jsou nově zařazeny mezi mikroplasty. V pracích prostředcích se jedná o malé kuličky, ve kterých je parfemace uzavřena a projevuje se až po vysušení prádla, kdy tyto kuličky praskají a uvolňují vůni. Při nošení prádla jsou tak dlouhodobě vdechovány mikročástice, které se shromažďují v těle a nerozkládají se.

Mikroplasty se biologicky nerozkládají a nelze je odstranit z vody, kterou následně pijeme a konzumujeme v jídle – mikroplasty se tak dostávají do našeho těla.

V dnešní době lze naštěstí celkem snadno vybrat „přírodnější“ a bezpečnější variantu jakéhokoliv prostředku do domácnosti či kosmetiky. Všechny FeelEco produkty mají vysoký podíl přírodního původu a jsou vyvíjeny především s ohledem na zdraví. Jsou také snadno biologicky rozložitelné v přírodě. Základem aktivních látek ve složení jsou zejména rostlinné oleje a podpořeny jsou pak minerálními látkami a enzymy. Kvalita a výjimečnost produktů FeelEco je potvrzena získanými certifikacemi i testy. Ty hlavní jsou například EU Ecolabel (hodnotí jak kritéria spojená se šetrností k životnímu prostředí, tak také účinnost), Vegan (netestováno na zvířatech a složení bez látek živočišného původu), nebo test HRIPT (hypoalergenní klinický test).

Tipy FeelEco pro zdravou domácnost
Čistič koupelen
Při čištění koupelen jsme většinou v uzavřené místnosti a vdechujeme výpary, je proto velmi důležité používat přípravek, který není škodlivý pro naše zdraví. Vyzkoušejte FeelEco Čistič koupelen, který hravě odstraní všechny nečistoty, poradí si s vodním kamenem a nánosy přípravků na bateriích, spárách či skle. 99% podíl složek přírodního původu zaručuje, že přípravek není agresivní k pokožce. Výrobek získal certifikace EU Ecolabel a také Vegan.

Sprchový gel
Pokud hledáte sprchový gel bez barviv, který se snadno splachuje z pokožky, pečuje o ni a je vyvíjen směrem k hypoalergennímu charakteru, pak sáhněte po této značce. Všechny FeelEco sprchové gely a mýdla jsou vhodné pro vegany a dokládá to právě zmíněná certifikace Vegan. FeelEco sprchový gel limetka & bambus s exkluzivní recepturou s látkami na bázi kokosového oleje obsahuje 98% podíl složek přírodního původu. Je dermatologicky testovaný, šetrný k pokožce a všechny jeho složky jsou biologicky odbouratelné.

Prací gel
To, v jakém přípravku perete, je neméně důležité. Protože zbytky přípravku často ulpívají v oblečení i po vyprání, doporučujeme zvolit takový produkt, který je svým složením co nejšetrnější, snadno se vyplachuje, a který neobsahuje zbytečné nebezpečné látky. FeelEco prací gel byl vyvinut tak, aby vaši pokožku nezatížil žádnými nežádoucími látkami, ale zároveň je velmi účinný. V jeho složení najdete 97% podíl přírodního původu – hlavními aktivními látkami jsou složky na bázi rostlinných olejů a cukrů, které dále doplňují například enzymy a mýdlo.

Zdroj a foto: FeelEco

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *