Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Letní interiérové trendy 2024

Léto je obdobím nových začátků, plných inspirace a naděje na dobrodružství. Všechno kolem nás kvete, což naznačuje, že je ideální čas osvěžit interiér svého domova, aby odrážel bezstarostnou atmosféru léta. Zde najdete několik letních trendů, které vám pomohou vnést do interiéru nádech slunečních paprsků a připravit váš dům na nadcházející letní sezónu.

Minimalismus s přidanou hodnotou
Minimalismus v roce 2024 nabývá hlubšího významu a přesahuje pouhý estetický trend. Obytné prostory navržené s účelnou jednoduchostí oslavují kvalitu nad kvantitou. Důraz je kladen na kurátorství interiérů s nadčasovými prvky, které mají význam a užitnou hodnotu. Tento záměrný přístup k minimalismu podporuje vědomé spojení s každým prvkem v prostoru a podporuje ocenění smysluplného designu. „Spolu s požadavky na čistější prostředí proto přichází také nové materiály, které jsou omyvatelné nebo snadno udržovatelné. Kůže, koženka, plastové materiály, kovové a dřevěné podnože, patří k povrchům, které lze snadno, rychle a pravidelně udržovat,“  komentuje  Michal Hotmar marketingový specialista RIM CZ.

Hra barev
Barevné prvky jsou v interiérovém designu oblíbeným řešením, jelikož jsou schopné oživit atmosféru a dodat prostoru osobitý šarm. Třeba malé, ale výrazné vzory na tapetách, odvážnější doplňky či výrazný textil přinášejí do místnosti živost a charakter. Experimentování s odvážnými kontrastními barvami a netradičními vzory může být skvělým způsobem, jak udělat z vašeho interiéru skutečný odraz vaší osobnosti nebo malý DIY projekt pro vás a vaše blízké.

Biofilický design je trvalý trend
Léto může být obdobím, kdy se spojit znovu s přírodou a nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout, je vyrazit do přírody! Přemýšlejte o začlenění obkladů stěn inspirovaných přírodou, jako jsou organické motivy nebo travní plátna, a vytvořte tak svěží atmosféru. Nic nevypovídá o létě tak jako svěže zelené stromy a rozkvetlé květiny. Chcete-li svůj domov uvést do souladu s letními trendy v interiérovém designu 2024, zkuste si ho vyzdobit velkými pokojovými rostlinami, jako je monstera anebo fíkus- Tyto robustní pokojové rostliny jsou jako živé umění a dodají každé místnosti živou barvu. Pokud vám avšak chybí zkušenosti s péčí o rostliny, můžete si zvolit realisticky vypadající umělé rostliny. Tak budete mít pocit, že máte doma kousek zahrady, a přitom se nemusíte bát, že byste rostliny zapomněli zalít.

Domácí ergonomie
I přesto, že se blíží doba dovolených, mnozí z nás zůstávají připoutáni ke svým pracovním povinnostem, buď doma anebo na cestách. Přidání ergonomického nábytku nejen dodá vašemu prostoru univerzální a moderní charakter, ale usnadní udržování  rovnováhy mezi pracovním a osobním životem i v létě. „Design jde ruku v ruce s praktickým využitím prostoru. Velmi aktuálním tématem je propojení odpočinkové a relaxační zóny s domácím pracovním prostorem,“ doplňuje  Ing. Milan Nagy, předseda představenstva české nábytkářské firmy RIM CZ.

Udržitelnost a recyklace
Dnešní spotřebitelé mají větší kupní sílu a přístup k informacím než kdykoli předtím, což jim umožňuje činit informovanější rozhodnutí při nákupech pro své domovy. Udržitelný interiérový design pozitivně ovlivňuje životní prostředí, vytváří inspirativní příběhy, podporuje kreativní výrobce a přispívá k rovnější společnosti. Zaměřuje se na minimalizaci environmentálních dopadů a zohledňuje sociální, výkonnostní a ekonomické aspekty. Cílem je vytvářet prostory využívající obnovitelné nebo recyklované zdroje, které zlepšují domácí prostředí a pohodu obyvatel. „Příkladem mohou být plasty z recyklovaného domovního odpadu (PCR plasty) nebo látky s příměsí recyklovaných PET lahví vylovených z moře. Používání dřeva a dalších ekologických materiálů bude mít v nábytkářském průmyslu stále významnější podíl,“ hovoří o trendech Michal Hotmar ze společnosti RIM, která úspěšně působí na našem trhu už 31 let.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *