Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Koktejly s příběhem aneb jak se zrodily Mojito, Bellini, Spritz, Margarita a Moscow Mule

Čím více stoupají letní teploty, tím více toužíme po osvěžujícím drinku a příjemné siestě. Slyšeli jste už o příbězích ze světa koktejlů, jakými jsou Mojito, Bellini, Spritz, Margarita a Moscow Mule? Každý z těchto ikonických nápojů má svou historii, kterou oživuje jejich charakteristická chuť a význam na světové koktejlové scéně. Nyní si tyto drinky můžete vychutnat v NEALKO variantě díky NOVINCE Relax Vol.NØ, která Vám zaručí čistou hlavu, osvěžení a chuťový zážitek díky 20 % ovocné složky.

(Mint) Mojito – kubánský koktejl (čerstvá máta + bílý rum + surový třtinový cukr + limeta + perlivá voda)
Kořeny oblíbeného mojita lze vystopovat až do doby pirátů a kolonizace Kuby v 16. století. Existuje příběh, že sir Francis Drake, slavný anglický mořeplavec, vyvinul nápoj zvaný „El Draque“, který se skládal z aguardiente (předchůdce rumu), cukru, limety a máty. Tento nápoj měl mít léčivé účinky – byl používán k léčbě úplavice a kurdějí, později coby prevence cholery. Na přelomu 19. a 20. století začalo být aguardiente nahrazováno kvalitnějším rumem, což vedlo ke vzniku modernější verze mojita. Drink získal popularitu ve 20. století, zejména díky americkému spisovateli Ernestu Hemingwayovi, který byl známým návštěvníkem baru La Bodeguita del Medio v Havaně. Tento bar je totiž často označován jako místo, kde se mojito stalo známým a oblíbeným.                                               

Nealko verze Relax Vol.NØ – Mint Mojito
Mint Mojito, svěží kombinaci šťavnaté limetky, čerstvé máty a jemných bublin sodovky miluje snad každý a co teprve Mint Mojito Relax Vol.NØ bez alkoholu, které si můžete během horkých letních dní i nocí vychutnávat naprosto kdykoliv a kdekoli s čistou hlavou? Tak na zdraví a na bezstarostné léto!

(Peach) Bellini – koktejl s kořeny v Itálii (bílé broskve – čerstvé broskvové pyré + prosecco)
Koktejl byl poprvé namíchán ve 30. letech 20. století Italem Guiseppem Ciprianim, ale své jméno získal až v roce 1948 a podával se ve slavném baru Harry’s Bar v Benátkách. Cipriani ho pojmenoval „Bellini“ na počest benátského renesančního malíře Giovanniho Belliniho. Barva koktejlu, růžová s oranžovým nádechem, mu totiž připomínala tóny používané v některých Belliniho obrazech. Drink pomohly zpropagovat osobnosti, např. Ernest Hemingway či Orson Welles.

Nealko verze Relax Vol.NØ(Peach) Bellini
Elegantní směs broskvové šťávy a nealkoholických bublinek vám přinese dotek léta a svěžesti ať jste kdekoli. Hodí se pro slavnostní příležitosti, chvíle s přáteli i pro letní lenivé víkendové ráno, kdy chcete být ready.

(Orange) Spritz – drink s italským původem (čerstvá pomerančová šťáva/pomerančový likér + prosecco + perlivá voda)
Tzv. Spritz koktejly mají svůj původ v rakouské říši v 19. století. Rakouští vojáci, kteří byli rozmístěni v severní Itálii, smíchali italská vína s vodou, aby je zředili a udělali je méně silná. A právě tento základní mix byl znám jako “spritz”. Jedna z nejznámějších verzí spritzu – Aperol Spritz – vznikla v 20. století. Aperol, italský likér s příchutí hořkého pomeranče, byl smíchán s proseccem a perlivou vodou. Tento koktejl se následně stal velmi populárním v celé Itálii a později i po celém světě.

Nealko verze Relax Vol.NØOrange Spritz
Lehký a osvěžující koktejl spojující citrusový džus s perlivou vodou a nádechem nealkoholického bitteru. Ideální pro horké letní večery, kdy potřebujete něco svěžího a s nulovým obsahem alkoholu.

(Lime) Margarita – mexický koktejl opředený legendami (šťáva z limety + tequila + triple sec – 3x destilovaný alkohol s kůrou nahořklých pomerančů, např. Cointreau)
Historie Margarity sahá do 30. a 40. let 20. století. Existuje několik verzí příběhu o jejím vzniku, ale žádná z nich není jednoznačně potvrzená. Jedna z nejpopulárnějších teorií tvrdí, že Margarita byla vytvořena v roce 1938 v restauraci Rancho La Gloria v mexické Tijuaně, kterou vlastnil Carlos “Danny” Herrera. Herrera prý připravil nápoj pro americkou herečku Marjorie King, která byla údajně alergická na většinu lihovin kromě tequily. Jiný příběh zase tvrdí, že v roce 1948 v restauraci Rancho La Gloria, poblíž Tijuany v Mexiku, byl barmanem vytvořen drink speciálně pro americkou herečku a tanečnici Margaritu Carmen Cansino, která se proslavila pod jménem Rita Hayworth. Ať nápoj vznikl jakkoliv, je pro něj „signature“ okraj sklenice namočený v soli.

Nealko verze Relax Vol.NØLime Margarita
Klasická kombinace svěží limetkové i jablečné šťávy v této nealkoholické margaritě nabízí dokonalou rovnováhu chutí. Užijete si ji nejen během večerního posezení s přáteli, ale i kdykoliv během dne, protože je bez alkoholu.

Mango Mule – moderní variace klasického koktejlu Moscow Mule (mangová šťáva/pyré + vodka + zázvorové pivo + šťáva z limety)
Tento drink vznikl v roce 1941 v kalifornském Los Angeles. Byl výsledkem spolupráce několika lidí, jak to tedy tvrdí jedna z legend. Jistá Ruska v tomto roce emigrovala do USA a přivezla si s sebou také měděné hrnky, protože její otec měl v Rusku továrnu na výrobu mědi. Mladá Ruska nabízela hrnky všude možně, až dorazila také do známého baru Cock ‘n’ Bull. Tam poznala kromě majitele baru a pivovaru se zázvorovým pivem Jacka Morgana také Johna Martina z lihovaru Smirnoff. Společně našli řešení, jak prodat své výrobky – a tak se zrodil koktejl Moscow Mule. Nápoj byl pak podáván v charakteristických měděných hrníčcích. Jednou z mnoha variací klasického Moscow Mule je Mango Mule, která přidává tropickou a sladkou chuť manga, čímž vytváří osvěžující a jedinečný koktejl.

Nealko verze Relax Vol.NØ– Mango Mule 
Tropický twist na klasický mule, kdy koktejl míchá šťavnaté mango s pikantním zázvorem a šťávou z limetky. Snoubí v sobě exotiku a svěžest a je zároveň bez alkoholu.

Tak na co čekáš? Popadni plechovku Relax Vol.NØ, vyraz ven a užij si léto plné volnosti, pohody a nezapomenutelných zážitků! #RelaxVolNO #Leto #Pohoda #Osvěžení #BezAlkoholu #SummerVibes #PartyVibes #GoodVibesOnly

Více informací k novým míchaným drinkům Relax Vol.NØ s 0% alkoholu na www.relax.cz/novinky

Doporučená cena Relax Vol.NO v plechovce – 20,90 Kč/330 ml
Doporučená cena Relax Vol.NO v kartonu – 39,90 Kč/1 l

Zdroj a foto: www.relax.cz/novinky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *