Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Uchovejte si sladké letní vzpomínky trochu jinak

Džemy, zvláště ty domácí, se skvěle hodí na přípravu sladké snídaně nebo na pečení. Jsou perfektním způsobem, jak si můžete kdykoliv během roku užít chuť vašeho oblíbeného ovoce a nechat se alespoň na chvilku přenést zpět do léta. Tvorba džemů je navíc opravdu jednoduchá a my vám dnes přinášíme několik tipů, jak jednoduše na to.

Recepty na domácí džemy se často v rodinách předávají z generace na generaci, ale určitě se není čeho bát a i zde je možné dát prostor své fantazii.

Jahody s proseccem ve skle
Chcete zkusit něco netradičního a přátele na grilovačce překvapit sýrem se specifickým džemem? Příprava tohoto vám zabere 30 minut a budete na něj potřebovat: 1,2 kg jahod,  1 balíček Gelfix Extra 2:1 Dr. Oetker, 500 g cukru a 150 ml prosecca.

Jahody umyjte, očistěte a nakrájejte na menší kousky. Asi ¾ jahod vložte do většího hrnce a tyčovým mixérem rozmixujte na pyré, ke kterému přidáme zbylé kousky jahod. Balíček Gelfix Extra 2:1 Dr. Oetker smíchejte s 2 polévkovými lžícemi cukru, přidejte k ovoci a důkladně promíchejte.  Za stálého míchání přiveďte směs do varu a 1 minutu důkladně povařte. Přidejte zbylý cukr a prosecco a směs opět přiveďte do varu. Za stálého míchání a probublávání důkladně povařte minimálně 5 minut. Proveďte zkoušku želírování: 1-2 kávové lžičky horkého džemu kápněte na talířek a nechejte vychladnout. Pokud džem není dostatečně tuhý, přidejte 1-2 zarovnané lžičky kyseliny citrónové, krátce povařte a zkoušku zopakujte. Jakmile jste s hustotu džemu spokojeni, stačí ihned naplnit do připravených sklenic až po okraj. Sklenice po uzavření otočte dnem vzhůru a nechejte asi 5 minut odpočívat.

Jahodovo – rebarborový džem
Jahodovo-rebarborový džem s přípravou 30 minut přináší kombinaci dvou protikladů, které se skvěle doplňují a vylepší každý chléb nebo čerstvé lívance. Budete na něj potřebovat: 700 g očištěných jahod, 300 g očištěné rebarbory, 350 g cukru, 0,5 balíčku Pektinu Dr. Oetker a 1 kávovou lžičku Kyseliny citrónové Dr. Oetker 20 g.

Do hrnce vložte jahody a rebarboru nakrájené na menší kousky a rozmixujte tyčovým mixérem na pyré. Smíchejte ½ balíčku Pektinu Dr. Oetker (10 g) s 2 polévkovými lžicemi cukru a přidejte k jahodové směsi. Směs přiveďte za stálého míchání k varu a asi minutu důkladně povařte. Přidejte zbytek cukru, opět přiveďte do varu a za stálého míchání důkladně povařte 5 minut. Džem odstavte a přidejte 1 kávovou lžičku Kyseliny citrónové Dr. Oetker 20 g. Proveďte zkoušku tuhnutí. Na talířek kápněte 1-2 lžičky právě uvařeného džemu. Pokud je po vychladnutí málo tuhý, vmíchejte do džemu ještě 1 zarovnanou lžičku kyseliny citrónové, krátce povařte a zkoušku zopakujte. Jakmile jste s konzistencí spokojení odeberte případnou vzniklou pěnu a plňte do připravených sklenic až po okraj. Sklenice důkladně uzavřete, obraťte dnem nahoru a nechejte asi 5 minut stát na víčku.

Melounový džem
Meloun se stal velmi oblíbenou a svým způsobem už i tradiční součástí českého léta. Co tedy zkusit melounový džem? Jeho příprava vám zabere zhruba 60 minut a budete na něj potřebovat: 1 500 g melounu červeného (dužina bez jader), citrónovou šťávu z poloviny citrónu, 2 kávové lžičky  Bourbon Extrakt Vanilka Madagaskar Dr. Oetker, 1 balení Želírovacího cukru Super 3:1 Dr. Oetker a 2 kávové lžičky Kyseliny citrónové Dr. Oetker 20 g.

Kousky melounu vložte do hrnce. Přidejte citrónovou šťávu, vanilkový extract, želírovací cukr a dobře promíchejte. Za stálého míchání přiveďte do varu a důkladně povařte minimálně 20 minut. Poté přidejte kyselinu citrónovou, odeberte případnou pěnu a naplňte sklenice až po okraj. Uzavřete sklenice a otočíte dnem vzhůru.

Meruňkovo-zázvorový džem
Meruňkový džem je pro vás určitá klasika, co si jej tedy trošku vyšperkovat a přidat do něj zázvor? Příprava této dobroty vám zabere 40 minut a budete na ni potřebovat: 2 kg zralých a očištěných meruněk (asi 2,2 kg celých), 5 cm oloupaného zázvoru,1 balíček Pektinu Dr. Oetker, 1–2 zarovnané kávové lžičky Kyseliny citrónové Dr. Oetker 20 g a 700 – 1000 g cukru podle sladkosti meruněk.

Meruňky rozmixujte a dejte do hrnce. Přidejte na plátky nakrájený zázvor. Pektin smíchejte se 2 lžícemi cukru a přidejte k ovoci. Směs přiveďte k varu a minutu povaříte. Přidejte zbylý cukr a povařte dalších 5-10 minut. Následně hned plňte do skleniček. Zázvor můžete (ale nemusíte) z džemu vyjmout. Skleničky otočte víčkem dolů a nechejte vychladnout.

Zdroj a foto: Dr. Oetker

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *