Příběh: Jak vypadají ženy, které hrají ragby?

Když se řekne ragby, většině z nás před očima naskočí drsní chlapi, kteří po sobě jdou hlava nehlava. Co ale když se do ragby pustí ženy? Jak se ženy k ragby dostanou a co dělají v civilním životě? Seznamte se s dvěmi krásnými hráčkami pražského Ragby Klubu Petrovice, sedminásobného mistra České republiky.

Karolína Valentová (25) a Veronika Schoříková (27) jsou kamarádky, spoluhráčky a také kolegyně ze Zonky.cz. Karolína je je velmi úzce spjata už se začátkem ženského ragby v České republice. Zakladateli jsou totiž její dědeček Eduard Krutzner starší a nevlastní otec Eduard Krutzner mladší, kteří jsou v ragbyovém světe známí jako Medáci. „I díky nim jsem se k ragby dostala. Ale u nás v rodině je to tradice. Hraje ho téměř celá rodina. Navíc je to fakt krásný sport. Vypadá drsně, občas hodně bolí, ale líbí se mi, jak je fér,“ říká nadšeně Karolína a Veronika jí hned doplňuje: „Pro mě je ze všech sportů nejvíc férový. Máme jasně dané hodnoty. Čestnost, soudržnost, nadšení, disciplína a respekt. Navíc je to fakt dřina, což po dni v kanceláři potřebuji. Prostor, kde vypnu a vybiju se.“

Karolína Valentová

Obě holky svorně říkají, že nemají pocit, že by dělaly něco výjimečného nebo odlišného, i když by to tak řada lidí mohla vnímat. Obě ale ve svém sportu myslí na mety nejvyšší. Po dlouhých 92 letech se totiž ženské ragby vrátilo do programu olympijských her. Zúčastnit se olympiády je snem každého sportovce. Do reprezentace už přitom nakoukly obě. Splnění snu tak nemusí být příliš daleko. „Už jsem byla dvakrát na ME, mám doma dokonce jedno stříbro. To byl zatím můj největší úspěch. Pak jsem si dala rok pauzu kvůli vlastnímu podnikání. To nedopadlo, tak teď zase naplno můžu dělat to, co miluji. A podívat se na olympiádu? To by bylo nejvíc,“ zasní se Karolína.

Veronika Schoříková

Od pohybu si aspoň chvíli odpočinou v práci, ale opravdu jen na chvíli. V kanceláři sedí obě kousek od sebe. V kontaktu jsou tak pořád, ale na nervy si nelezou„Každá máme trochu odlišnou pozici a taky máme v kanclu super kolektiv, což jako sportovkyně obzvlášť oceňujeme. Navíc chodíme v rámci firmy v poledne běhat, takže máme trénink navíc. Já sama jsem takový běžecký blázen. Běhám i extrémní závody jako Spartan race. Nedávno jsem dokonce absolvovala Ultrabeast, což je běh na 52 km. Tam jsem si sáhla opravdu na dno. Ale jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí,“ vrací se Veronika ke svému téměř nadlidskému výkonu.

„Každá máme trochu odlišnou pozici. V rámci schvalování žádostí o půjčky, které k nám lidé zasílají, jsem „předfáze“ pro Verču. Říkají mi mamamail, protože většinu času trávím na mailu, kde zpracovávám údaje o všech, kteří o půjčku zažádají,“ popisuje Karolína svoji pracovní náplň. „Já mám zase na starost finanční analýzu, kde komunikuji s klienty a hledám pro ně nejvýhodnější řešení půjčky. Baví mě i čísla, ale hlavně ta komunikace s lidmi, kdy vím, že mohu někomu pomoc v těžké životní situaci,“ vypráví s nadšením Veronika o své práci v Zonky. Času na osobní život jim moc nezbývá. „Když je trénink, vrátím se domů za tmy a pustím si film. Jinak si ráda zajdu do kina nebo divadla, ale ten čas je v tomhle problém. Mně to však vůbec nevadí,“nestěžuje si Karolína.

Zdroj: Zonky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *