Bývalá hvězda Snídaně s Novou Baselides: Víme, proč se dal na anděly!

Byl prvním moderátorem a hvězdou Snídaně s Novou a moderování se věnoval celý život. Hrál ve filmech i seriálech, a dokonce ukázal, že je zdatným módním návrhářem. Nyní je však všechno jinak – Libor Baselides napsal knihu o andělech a intenzivně se vrhl na věci mezi nebem a zemí. Víme proč! 

„Setkávám se s anděly od dětství,“ vypráví. „Před pár lety jsem měl výstavu a přišla mě pozdravit jedna paní. Ptal jsem se – a my se známe? A ona odpověděla – jistě, my andělé se poznáme, narodil jste se přece v ráji! Řekl jsem, že ano. Porodnice byla v Karviné – Ráji. A kdo se rodí v ráji? No andělé,“ usmívá se.

Už jako dítě vídal anděly ve snech. A život, který se s ním nemazlil, mu několikrát jasně dokázal, že existují. „Když jsem letěl do Afriky, první letadlo Praha-Vídeň mělo zpoždění. Díky tomu jsem nestihl přestup, ovšem k mému velkému štěstí. Letadlo se po cestě do Mombasy zřítilo, zemřelo všech třista padesát lidí,“ popisuje Libor. „Podruhé jsem jel autem do Řevničova, lilo, byla bouřka. Najednou jsem uviděl na úzké silnici, jak se proti mně řítí tirák. Jako zázrakem se mi nic nestalo a auto mělo jen škrábnutí,“ doplňuje.

„A do třetice jsem šel kolem Národního divadla, kde spravovali dům. Najednou začaly padat ze střechy fošny. Těsně za mnou, snad třicet centimetrů. Být pod nimi, jsem mrtvý,“ vypráví důkazy, že andělé strážní skutečně existují. „Ještě, když jsem byl na Nově, tak za mnou přišel Stanley Bradley a ten byl první, který mi řekl, že mám léčitelské schopnosti,“ mluví o svých začátcích. A tak začal chodit k Janě Synkové, která se starala o Petra Hapku a vzdělávat se. Zabýval se reiki, andělským léčením, masážemi. „Po pádu při jednom představení se mi pak všechno otevřelo. Jel jsem metrem, věděl jsem jména, adresy, všechno. Viděl jsem domy i s čísly. Šel jsem za Janou, ať to zastaví, dělala i regrese. Bylo mi z toho zle, když víte všechno, je to hrozné, navíc vás pak považují za blázna,“ vypráví.

„Když si člověk něco přeje, tak andělé mu pomůžou. Jsou totiž i mezi námi. Nic není jenom tak,“ říká. Přítomnost andělů lze podle něj nejsnáze procítit při východu, západu nebo zatmění slunce, kdy celá příroda jakoby na okamžik ztichne. „Tyto okamžiky jsou nádherně ztvárněny ve filmu Město andělů s Nicolasem Cagem,“ popisuje Libor, který v ezoterické oblasti používá jméno kartář-šaman Rafael. „Andělé nám všem mohou nejen pomoci se léčit, harmonizovat problematické vztahy, najít nejvhodnější řešení nejrůznějších životních potíží, ukazovat správnou cestu a ochraňovat před nebezpečími, ale také se utišit, zbavit se starostí a stresu, poskytnout útěchu a odstraňovat pocity osamělosti,“ vypráví bývalý moderátor, který anděly vidí a dobře ví, že andělé umějí i nevěřícím lidem dávat různá znamení – třeba si všimnete duhy, najdete mince nebo pírka nebo zaslechnete nějaký příznačný text písničky. To vše může být znamení od anděla. „Důležité je, aby na ně lidé věřili, a když jsou v nouzi, tak je poprosili o pomoc,“ vysvětluje.

Libora Baselidese můžete kontaktovat na Facebooku a knihu Anděli můj, tak mě veď, si u něj objednat.