Poznáte, kdo je na fotce! Z této holčičky se vyloupla herecká hvězda!

Narodila se sice tuhého komunismu a několik měsíců po jejich desátých narozeninách došlo v Československu k násilnému potlačení Pražského jara a nastala normalizace, která trvala do Sametové revoluce v roce 1989, ale na své dětství vzpomíná ráda. A to i přestože nevyrůstala v nejšťastnějším období českých dějin. Velký vliv na její pozitivní vzpomínky má prostředí, ve kterém své dětství prožívala. Tak schválně, kdo to je? Dnes oblíbená herečka a hvězda muzikálu Ať žijí duchové Dana Batulková!

Vyrůstala na statku v Kolodějích, kde podle jejich slov vždy vládla přátelská atmosféra. A bylo to dětství se vším všudy. Měla dokonce i psa, voříška jménem Broček, který se dožil úctyhodných 19 let. Sice se v dospělosti rozhodla pro studium DAMU, v dětství to ještě vypadalo, že z ni bude gymnastka. A rozhodně měla velký talent. Dodnes ráda vzpomíná na hodiny gymnastiky, které vedla ředitelka místní školy. A ty byly na takové úrovni, že jedna z jejich spolužaček se dokonce dostala k samotné Věře Čáslavské a druhá gymnastiku dodnes vyučuje.

Právě své kariéře gymnastky Batulková přisuzuje svůj taneční triumf z roku 2008, kdy se stala královnou taneční show StarDance …když hvězdy tančí. A i kvůli klidnému a bezstarostnému dětství herečka přijala roli v muzikálu Ať žijí duchové!, který vznikl na motivy dnes již legendárního filmu a ve kterém zazní hity Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. ,,U nás na vesnici jsem zažila podobně romantické a svobodné dětství jako děti z Ať žijí duchové,“ vzpomíná herečka, které se vzpomínky na šťastné dětství již brzy budou vracet pravidelně. Již 8. září se totiž do Kongresového centra v Praze vrací muzikál Ať žijí duchové, ve kterém Batulková exceluje v roli Černé kroniky. A rozhodně má na co vzpomínat. „Nejraději vzpomínám na hodiny gymnastiky pod kaštany u našeho kostela s paní učitelkou,“ uzavřela Batulková.

Foto archiv Dany Batulkové, muzikál Ať žijí duchové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.