Zpěvák Thom Artway: Proč ochraňuje ptáky v Asii?

Zpěvák Thom Artway se zapojil do kampaně Silent Forest – Asian Songbird Crisis (Němý les – Krize pěvců v Jihovýchodní Asii), zaměřené na ochranu ohrožených zpěvných ptáků v oblasti Jihovýchodní Asie.

Speciálně na podporu této ochranářské kampaně složil píseň High Above the Trees, ke které nyní představuje videoklip. Hudební novinka poprvé naživo zazní tento čtvrtek 5. 10. na Thomově koncertě v Paláci Akropolis.

Kampaň Silent Forest která odstartovala 1. října 2017, je projektem Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA). Česká republika s kanceláří v liberecké zoologické zahradě byla vybrána a pověřena předsednictvím této nové celoevropské iniciativy. Cílem je zvýšit povědomí o současné krizi, kdy se někteří zpěvní ptáci stali předmětem velmi výnosného obchodu, což má za následek nekontrolovaný úbytek těchto ptačích druhů. Thom Artway na podporu myšlenky kampaně napsal píseň High Above the Trees, ke které vznikl videoklip v režii Jakuba Švejkara.

„Jako zpěvák si vážím každého pěvce, a proto jsem se připojil ke kampani Silent Forest, kterou v České republice zaštiťuje liberecká zoo. Věřím, že tento projekt pomůže tomu, aby se ptačí zpěv z pralesů nadobro nevytratil. Velké díky patří Jakubovi Švejkarovi, který k písni High Above the Trees natočil krásný videoklip, a všem, kteří se na jeho tvorbě podíleli. Ve čtvrtek 5. 10. píseň poprvé zazní na mém koncertě v Akropoli, už se moc těším!“ říká Thom Artway.

KAMPAŇ SILENT FOREST:
www.silentforest.eu

KONCERT V PALÁCI AKROPOLIS 5. 10. OD 19.30:
Velký podzimní koncert Thoma Artwaye se koná ve čtvrtek 5. října od 19:30 v pražském Paláci Akropolis. K Thomu Artwayovi se připojí zajímaví hosté – Honza Kovařík z kapely Jelen a Mikoláš Růžička z kapely Republic of Two se svým projektem PIANO. Vstupenky: 200 Kč (předprodej – možné zakoupit online na goout.cz a palacakropolis.cz), 250 Kč (na místě). Mediálními partnery koncertu jsou Radio Expres, Xantypa, Svět ženy, informuji.cz, ireport.cz a expats.cz. V sále Paláce Akropolis budou také kamery České televize, která Thomův koncert následně odvysílá ze záznamu.

Thom Artway
Písničkář Thom Artway (*1993, vlastním jménem Tomáš Maček) pochází z malé moravské vesnice Vlachovice na Valašsku. Vystudoval technické lyceum a po maturitě odešel do Prahy, kde se začal naplno věnovat hudbě. V listopadu 2013 nahrál debutové EP Still Standing In The Unknown a na podzim 2016 pak vydal své první album Hedgehog (Warner Music), na kterém má duet s Markétou Irglovou a Maellou. Čeští posluchači mohli Thoma Artwaye zaznamenat rovněž na soundtracku k filmu Křídla Vánoc, kde se objevila jeho píseň Towards The Sun, nebo díky hitu I Have No Inspiration, který byl součástí reklamního spotu na nejmenovaný bankovní dům. V roce 2017 získal ocenění Zpěvák roku a Objev roku na hudebních Cenách Anděl. Kromě hudební kariéry je Thom Artway také vášnivým cestovatelem, strávil necelý rok v Austrálii a na Novém Zélandu, kde sbíral zkušenosti a s kytarou v ruce bavil jako busker náhodné diváky v ulicích měst.

Zdroj: www.thomartway.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *