Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Herec Jan Cina prozradil: Mým snem je nic nedělat!

Talentovaný herec, zpěvák a tanečník Jan Cina baví své okolí už od školky. Právě v té době se u něho začaly podle jeho slov projevovat komediantské sklony. Kdyby se ho tenkrát někdo zeptal, co by chtěl dělat, až bude velký, odpověděl by, že chce být popelář. Teď už v tom má Honza jasno. Kdyby nebyl hercem, tak by nechtěl dělat nic! Žil by z tantiém a chodil by za kulturou. Naštěstí pro nás se ani jedno z Cinových přání zatím nevyplnilo, a tak hraje. A hraje výborně! Nedávno se Cina objevil v neobvyklé roli, ve které ztvárnil sám sebe. Navíc pod taktovkou své kamarádky Marie Doležalové. Ta mladíka obsadila do seriálu Kafe a cigárko, který je k vidění na internetové televizi Stream.cz.

 Jan Cina často ukazuje svůj herecký um v kratších seriálech. Pro internetovou televizi Stream.cz je Kafe a cigárko už Honzovým druhým projektem. První byl seriál Semestr, ve kterém si v loňském roce zahrál po boku Anny Linhartové, Jana Hofmana a Evy Josefíkové. „Mám rád kratší seriály, ale není to tak, že bych je přímo vyhledával. Spíš si vyhledávají oni mě. Je to trend dnešní doby a jsem za to rád. Konečně k nám dorazila „QUALITY TV“ a vlastně i do televize se přesouvají filmaři a mistři ve filmové profesi. Podle mě je dobré, že nejde tolik o rychlost výroby a počet dílů, ale klade se důraz na kvalitu. Takhle se točí ve světě a mám radost z toho, že tento mód je nyní stále populárnější i u nás. Jsem potěšen, že mohu být součástí takových věcí. Baví mě se na takovýchto projektech podílet a myslím, že je to fajn pro všechny zúčastněné,“ upřesňuje Jan Cina.

Každý herec má své tajné fígle na to, jak se připravit na roli. „Nová práce je pro mě výzva. Vždy se musím učit něco nového a studovat roli. Jsem rád dobře připraven. V seriálech herec může uplatnit takovou tu divadelní přípravu, kdy roli zkoušíte třeba dva měsíce, a pak je premiéra. U novodobých projektů je většinou také čas na přípravu a pořádné zkoušení. Role v Kafe a cigárku byla ale úplně jiná než všechny ostatní. Nikdy předtím jsem nehrál sám sebe. Je to hrozně divný a nevěděl jsem, jak se to dělá. Výhodou pro mě bylo to, že s Maruškou Doležalovou, která v seriálu nejen hraje, ale scénář byl tvořen na základě jejích článků, se známe už od patnácti let. Byli jsme spolužáci na konzervatoři, také jsme spolu měli kapelu a později jsme společně hráli v různých představeních. Jdeme prostě společnou cestu a jsem rád, že si mě vybrala i do tohoto seriálu. Vědomě jsem se tedy na tuto roli vůbec nepřipravoval a čekal, co přijde. Jak to dopadlo musí posoudit diváci sami,“ dodává s úsměvem Cina.

Šestidílný seriál Kafe a cigárko, který v září uvedla internetová televize Stream.cz, má již statisíce fanoušků. Vznikl na základě scénáře Petry Soukupové. Režie se ujal Jiří Novák, který má na svém kontě například sitcom Comeback. Pořad vychází z eponymního blogu Marie Doležalové. Stejně jako ve svých deníkových zápiscích v něm populární herečka s nadhledem a upřímností sobě vlastní zasvětí diváky do nepsaných pravidel hereckého podsvětí a umožní jim nahlédnout do soukromí herců.

Seriál je k vidění zde: https://www.stream.cz/porady/kafe-cigarko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *