Proč Leoš Mareš tahal tygra za fousy? To neuhodnete!

Centrum Černý Most minulý týden otevřelo nové dětské hřiště Maxíkov. Na ploše 450 m2 si může najednou hrát 230 dětí od novorozeňat až po jedenáctileté školáky. Na malé návštěvníky zde ve čtyřech zónách čeká nejen zábava, ale také informace o naší přírodě. Dobrodružným světem je provede maskot tygřík Maxík. Právě po něm nese název i celé hřiště – Maxíkov.

Moderace velkolepého otevření se ujal Leoš Mareš, zazpívala skupina Slza a dorazily také slavné maminky Jitka Boho a Lucie Křížková. Jejich děti si tak mohly Maxíkov vyzkoušet mezi prvními. Jitčina Rozárka měla největší radost ze samotného tygříka Maxíka. Syn Lucie Křížkové zase s nadšením vyzkoušel všechny místní atrakce.

Herní prostor se skládá ze 4 speciálních destinací, z nichž každá nabízí jiný druh dobrodružství a všechny jako celek jsou inspirovány přírodními prvky.

Zábavné zóny pro děti:
Ostrovy: První část je určena pro celou rodinu, kde si mohou všichni odpočinout. Tento prostor zároveň skýtá ideální místo pro pořádání dětských programů. Ve spodní části je ukryto výsuvné pódium a hlediště pojme najednou až 100 lidí.

Jezírko: Tato část je určena pro nejmenší děti do věku 3 let. Celé prostředí je inspirováno vodními proudy řek a navazuje na motiv vody u ostrovů. Jezírko obsahuje interaktivní elementy k stimulaci smyslových schopností. Světýlka a zvuky se rozezní, jakmile na ně dítě stoupne nebo se jich dotkne.

Les: Ten evokuje nejhustší oblasti lesa a děti si zde mohou vyzkoušet prolézačky inspirované stezkami v korunách stromů. Prostor poskytuje ideální možnosti pro šplhání, skákání, plazení či držení rovnováhy. Děti ve věku od 4 let zde mohou překonávat malé kmeny, přecházet provazový most či na laně vyšplhat na stromy.

Hnízdo: Pro nejstarší děti od 6 let je určena nejatraktivnější část celého Maxíkova. Prolézačky jsou inspirovány spletitým hnízdem divokého ptactva a poskytují mnoho zábavných zákoutí. Hnízdo visí přes balkon ve 3. patře a z přízemí poskytuje zajímavý náhled do atrakce.

Děti i dospělí si mohou Maxíkov vyzkoušet na vlastní kůži každý den od 9.00 do 21.00 hodin. Vstup je pro všechny zájemce zdarma.

Zdroj: www.centrumcernymost.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.