Nechte se ukolébat Ewou Farnou, Tomášem Klusem a dalšími při poslechu Ukolébavek

Vydání výpravné knihy a CD Ukolébavky autorů Robina Krále a Jana Lstibůrka s nezaměnitelnými ilustracemi Jaroslava Róny provázela autogramiáda autorů a interpretů v knihkupectví Luxor a křest ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí.

Nechyběla Ewa Farna, Tomáš Klus, sestry Páchovy a další, kteří pomohli unikátnímu dílu na svět. Knihu pokřtila prof. Helena Illnerová, uznávaná fyzioložka a biochemička, která má k tématu spánku a usínání blízko také díky svému výzkumu biorytmů.

Ukolébavky jsou od 15. listopadu k dostání v knihkupectvích a na dalších místech, například ve výdejnách radosti Zoot. Kniha a CD vychází v limitovaném počtu kusů, který je vzhledem k velkému zájmu již skoro rozebrán, v plánu je proto dotisk.

Autoři chtějí čtenáře a posluchače každého věku svou originální “knížkodeskou” Ukolébavky zavést do tajemné krajiny na samotných hranicích spánku. „Nejsou to ani tak písničky k poslechu před usnutím, jako spíš přímo při usínání. Chtěli bychom, aby naše Ukolébavky byly místem, do kterého se budete chtít ponořit všemi smysly – ať už jste děti nebo dospělí – místem, ve kterém se budete chtít s důvěrou rozplynout ve spánku,” říká Robin Král.

Kromě klasické distribuce vzniká pro Ukolébavky speciální platforma ArtDock – společný přístav pro umělecké vize a prostředky k jejich naplnění. Art Dock je prostředkem pro realizaci zajímavých nezávislých uměleckých projektů, tvoří prostor pro spolupráci, sdílení zkušeností v oblasti umění, vydavatelských činností, realizace projektů, jejich financování, nové formy komunikace či tvorbu nové distribuční sítě.

Art Dock spolupracuje s firmou Zoot, Ukolébavky tak bude možné zakoupit také ve výdejnách radosti Zoot. Se stejným autorským týmem ArtDock v současné chvíli připravuje projekt k výročí 100 let od vzniku Československa. Počítá se i s pokračováním spolupráce s nakladatelským domem Euromedia Group na vzniku dalších „knížkodesek”.

Zdroj: www.ukolebavky.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.