Dovolená musí splnit představy obou partnerů! Co vsadit na na Valašsko?

Toužíte odjet někam do klidu, kde si krásně odpočinete, ale váš partner chce chvíle volna věnovat spíš sportu a zlepšování kondice? Ovšem bazénem ani masážemi nepohrdne, a protože je vyhlášený gurmán, ocení i špičkovou kuchyni? Vezměte ho na Valašsko do Velkých Karlovicích – tady si užijete krásnou dovolenou každý podle svých představ, a přitom společně.

 „Když si partneři vybírají, kde stráví společně dovolenou nebo prodloužený víkend, často se jeden z nich musí přizpůsobit představám toho druhého. Typickým příkladem je dvojice, ve které se muž aktivně věnuje sportu a představa jeho ideální dovolené je spjata s každodenními náročnými výkony – třeba na kole nebo na lyžích. Jeho partnerka ale naopak touží po relaxaci v příjemném prostředí, kde bude mít konečně trochu času na sebe a kde o ni bude pečováno. Přesně z tohoto modelu jsme vycházeli, když jsme sestavovali nabídku aktivit i relaxačních programů, a jak se zdá z reakcí našich hostů, vsadili jsme na správnou notu,“ říká Martina Žáčková ze Spa hotelu Lanterna, který patří spolu s Wellness hotelem Horal a Galik k vyhledávaným rekreačním cílům hostů přijíždějících za sportem, zábavou a relaxací do Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích.

Muž na sjezdovce, vy na masáži
Svoji dovolenou můžete zahájit stylově – buď společnou ranní lekcí jógy s indickým lektorem, anebo třeba pozdní snídaní, jež je v ceně ranního dvouhodinového skipasu. Poté, co si užijete ranní lyžování na sjezdovce Razula, si můžete společně vychutnat lahodný frgál a šálek kávy nebo čaje na zahřátí v Bistru Razula hned u svahu. Právě sjezdovka Razula, která je určená zkušenějším lyžařům (1 km, převýšení 210 m), se nachází hned naproti hotelu Lanterna. Pokud se ubytujete právě tam, můžou se po snídani vaše cesty s partnerem na chvíli rozdělit – on si bude dál užívat adrenalin na svahu (anebo si půjde zahrát indoor golf do blízkého hotelu Horal), a vy zamíříte zpět do hotelu. V pokoji vyměníte lyžařské oblečení za župánek, který má každý z hostů hned po příjezdu nachystán spolu s osuškou a přezůvkami, a sjedete výtahem do L-Spa relaxačního centra. To je otevřeno každý den od časného rána až do deseti do večera a hosté sem mají přístup zdarma, a to i opakovaně kdykoli během dne.

Teď je jen na vás, jakým procedurám dáte přednost a co všechno do oběda vyzkoušíte. „K dokonalé relaxaci slouží krytý bazén s vodními atrakcemi, whirlpool s teplou slanou vodou, finská sauna nebo parní lázeň. K dispozici je i ochlazovací jezírko a pro otužilé vědro s horskou ledovou vodou. Za vyzkoušení rozhodně stojí také některá z bohaté nabídky exotických masáží a obličejových ošetření. Podle ohlasu hostů patří mezi mimořádné zážitky rituály Pure Fiji, třeba obličejová masáž studenými a horkými lasturami nebo cukrový peeling celého těla, který dokonale oživí vaši pokožku. Dámám bych určitě doporučila vyzkoušet vysoce relaxační thajskou olejovou masáž a pánům balijskou, která je vhodná zvláště po sportování,“ doporučuje Martina Žáčková.

Své „rozmazlovací“ dopoledne pak můžete zakončit relaxací na odpočinkové terase, ze které můžete vyhlížet svou drahou, a určitě i pěkně vyhládlou, polovičku, jak se vrací od sjezdovky. Ruku v ruce pak zamíříte na zasloužený oběd.

Jídlo jako zážitek
Právě kvalitní a poctivá gastronomie Spa hotelu Lanterna, která je přitom v souladu s aktuálními moderními trendy, je dalším z důvodů, proč se sem hosté tak rádi vracejí. Místní kuchaři připravují pokrmy z čerstvých surovin, s důrazem na krajové recepty a regionální suroviny. „Inspiraci hledáme v našem regionu Valašska, který vyniká chutnými a zajímavými kombinacemi typických surovin. V naší nabídce najdete řadu krajových pokrmů, od těch nejrozšířenějších, jako jsou polévka kyselice či halušky, až po jídla, jež na jídelníčcích restaurací najdete spíše výjimečně – třeba z jeleního nebo jehněčího masa. Dbáme na kvalitní výběr surovin od dodavatelů převážně z regionu a některé si i sami zajišťujeme. Například medvědí česnek, pampelišky či kopřivy si na jaře a v létě sbíráme sami v okolních lesích a na loukách. Velkou inspirací při přípravě pokrmů se pro nás také staly stáže u michelinských šéfkuchařů v Česku či Itálii,“ říká šéfkuchař Spa hotelu Lanterna Pavel Václavík.

Pro všechny milovníky skvělého jídla má ovšem hotel Lanterna ještě jeden výjimečný trumf – a sice zážitkovou restauraci Vyhlídka, která vyniká designovým interiérem, nádherným výhledem na okolní přírodu, a především vysokou gastronomií. Právě tady si můžete spolu s partnerem vychutnat skvělou večeři, která se jistě zapíše mezi další zdejší nezapomenutelné zážitky. A pokud zavítáte do Velkých Karlovic ve správnou dobu, můžete se zúčastnit i některé ze zajímavých společenských akcí, které se v restauraci Vyhlídka pravidelně konají. K těm nejoblíbenějším patří třeba Kurzy etikety s Ladislavem Špačkem nebo galavečeře spojené s představení nového menu za účasti předních moravských vinařů.

Odpoledne příroda, večer termály
Mezi obědem a večeří ale zbývá ještě spousta času – možností je spousta … Můžete se vydat na vyjížďku na běžkách a vybrat si ze 40 km upravovaných a značených běžeckých stop v údolí a 50 km na hřebenech okolních hor. Věřte, že běžkování na zasněžených pláních kolem valašských chaloupek je jedinečný zážitek pro tělo i pro duši. Anebo si můžete vypůjčit sněžnice z půjčovny Ski areálu Razula a dopřát si neopakovatelné kouzlo výhledu na krajinu z celoročně přístupných rozhleden Sůkenická, Ztracenec a Miloňová. Okolní terén je vhodný i v případě, chcete-li si vy nebo váš partner vyzkoušet skialpy.

Ale možná toužíte spíš po příjemné procházce, než po sportování, a rádi byste se dozvěděli něco z kultury a historie Valašska. V obci Velké Karlovice je celá řada historických staveb, navštívit můžete například celodřevěný Kostel Panny Marie Sněžné postavený bez jediného kousku kovu či Karlovské muzeum v bývalém kupeckém domě. Za návštěvu stojí i nedaleká Zvonice Soláň na hoře Soláň s výstavní galerií, kam popojedete jen kousek autem.

Večer pak zasvěťte dovádění v termálech, saunování a masážím v hotelu Wellness Horal, jehož wellness prostory jsou pro ubytované z hotelu Lanterna rovněž zdarma. K dispozici budete mít tři termální bazény se slanou vodou vyhřátou až na 36 °C, saunový svět, kde probíhají až devětkrát denně fascinující saunové rituály. Na závěr si můžete vybrat některou z exotických masáží od rodilých Thajců, Srí Lančanů, Balijců či Filipínců, a po jejím absolvování si společně s partnerem vychutnávat čaj, zabaleni do měkkých županů, v odpočinkové zóně s výhledem na okolní zasněžené lesy.

5 tipů pro vás:
+ Přemýšlíte-li nad společným dárkem k Valentýnu, nadělte si pobyt Romantické hýčkání ve Spa hotelu Lanterna – v ceně je i snídaně na pokoj!
+ Tohle romantické místo na Valašsku proslavila i místní specialita – frgály, což jsou tradiční koláče plněné nejčastěji hruškovými nebo švestkovými povidly, mákem či tvarohem. V zimě je tu můžete ochutnávat rovnou u sjezdovky…
+ Spa Hotel Lanterna**** je vhodný jak pro páry, tak i rodiny s dětmi, které zde mají v rámci zimní dovolené ubytování zdarma až do věku 15 let. Rodiny s většími dětmi jistě ocení možnost využít propojitelné dvoulůžkové pokoje.
+ Skvělé podmínky pro rodinnou rekreaci nabízí Wellness hotel Horal***, který je ideální pro rodiny s dětmi, vyhledávající aktivní zábavu i relaxaci. Jeho rezidence se nacházejí hned nad stejnojmennou sjezdovkou, k termálním bazénům se dá dojít přímo z pokojů „suchou nohou“.
+ V areálu Resort Valachy je k dispozici lyžařská škola Sunski, půjčovna a servis, při dobrých podmínkách je v provozu i snowtubing.

Spa hotel Lanterna je díky komorní atmosféře, klidné lokalitě, špičkovým wellness službám a moderní krajové gastronomii ideálním útočištěm pro náročné hosty vyhledávající pohodovou relaxaci v Beskydech. V hotelovém L-Spa najdete bazén, saunový svět a bohatou nabídku tradičních i exotických masáží. Pro náročné gurmány je v hotelu otevřena zážitková restaurace Vyhlídka, nabízející šestichodová menu snoubená s lahodnými víny. V zimě si návštěvníci můžou užít skvělé lyžování v blízkém Ski areálu Razula i na upravovaných běžeckých tratích.

Zdroj: www.lanterna.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *