Kinotip: CUKRÁŘ – příběh protknutý láskou k lidem, k životu, k jídlu

Izraelsko – německý film CUKRÁŘ, který vstoupí do českých kin 21. prosince, měl světovou premiéru během letošního MFF v Karlových Varech. Celým příběhem se doslova line vůně křehkého pečiva. Křehký je však i samotný příběh o vztahu cukráře Thomase a obchodníka Orana.

O filmu:
Cukrář a obchodník. Thomas žije v Berlíně, Oran v Jeruzalémě. Thomas je mladý německý cukrář pracující v malém berlínském cukrářství, kde se potkává s Orenem, ženatým Izraelcem, který do Berlína pravidelně pracovně jezdí. Mezi oběma muži se rozvine tajný milostný vztah. Poté, co Oren zemře v Izraeli při autonehodě, se Thomas vydává do Jeruzaléma, aby našel odpovědi na otázky o jeho životě a smrti. Pod smyšlenou identitou pronikne do života Anat, čerstvé vdovy po svém milenci, která vlastní malou kavárnu v centru Jeruzaléma. Thomas se u ní nechá zaměstnat a peče německé koláče a sušenky, které do kavárny přitáhnou novou klientelu. Thomas postupně zjišťuje, že se zapletl do života Anat mnohem víc, než čekal. Ve snaze ochránit pravdu se do své lži zamotá natolik, že nebude cesty zpátky.

Scénárista a režisér Ofir Raul Graizer o CUKRÁŘI říká: “Film je zasazený do melancholického, ale živého obrazu Jeruzaléma. Při jeho tvorbě jsem vycházel z osobní zkušenosti. Vyprávím o postavách toužících se osvobodit od národnosti, sexuality i náboženství. Je to příběh protknutý láskou k lidem, k životu, k jídlu a k filmu. Je to můj příběh.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *