Mekka (nejen) pro milovníky batohů a designu Freshlabels Backpack Concept Store

Online a offline obchod Freshlabels otevřel speciální Freshlabels Backpack Concept Store s unikátní nabídkou batohů, tašek a cestovních zavazadel od pečlivě vybraných designových značek z celého světa.

Jsou zde zastoupeny nejen proslulé designové ikony jako např. Herschel Supply nebo Fjällräven, ale i menší značky batohů a tašek z Berlína, Soulu, Kodaně i USA (Ucon Acrobatics, Rawrow, Rains, Incase a další).

Nejprestižnějším počinem Freshlabels Backpack Concept Store je nově oficiální prodejní zastoupení kultovní švýcarské značky Freitag, které je jediné ve střední Evropě. Značka Freitag se zde navíc prezentuje velmi originální prodejní instalací.

„O koncept designové „baťohárny“ si řekl vlastně sám prostor. Před čtyřmi lety jsme tu zakládali náš první pražský obchod, ale postupem času se sem zboží už nevešlo. Za rohem v Jindřišské ulici jsme proto otevřeli nový velký vlajkový obchod, ale tohoto menšího prostoru se nám nechtělo zbavovat. Začali jsme přemýšlet, co s ním a volba byla nakonec dost jasná a rychlá – batohy máme hrozně rádi, je to super produkt, který má mnoho funkcí, navíc žádný podobný obchod tu není. Otevřela se před námi neprošlapaná cesta, a ty my máme rádi, tak jsme do toho hned šli,“ vypráví o vzniku zajímavého konceptu Jakub Veselský, jeden z majitelů Freshlabels.

Freshlables Backpack Concept Store v Panské ulici v Praze prošel radikální proměnou ve spolupráci s uznávaným designérským studiem deForm.

„S Freshlabels jsme začali spolupracovat dávno, dělali jsme instalace několika jejich pop-up akcí a když nás oslovili na projekt obchodu, už jsme přesně věděli, jakou mají představu včetně kritérií ekologické udržitelnosti. Návrh obou obchodů jsme dělali s vizí dlouhodobější životnosti a snažili se používat materiály, které nejsou jen nějaká aktuální móda, ale hodně vydrží, jsou trvanlivé. Celý mobiliář je navržen tak, že se dá přestavět a dokonce i využít k různým účelům. Ve větším vlajkovém obchodě se dá např. z několika částí jednoduše sestavit přehlídkové molo. Oba obchody se dají různě předělávat a měnit podle potřeby – Freshlabels jsou velmi kreativní,“ komentují design interiéru jeho tvůrci Václav Mlynář a Jakub Pollág z deForm.

Instalace Freitag

Freshlables Backpack Concept Store funguje jako klasická kamenná prodejna nebo si zde mohou zákazníci vyzkoušet offline svůj výběr z internetového obchodu. Otevírací doba: Po – Ne: 10:00 – 20:00

Tip redakce:
Reflexní batohy a tašky Ucon Acrobatics Satellite – buďte pořádně vidět ve dne v noci!
Německá designová značka Ucon Acrobatics, která je kultovní zejména mezi vyznavači urbanistického stylu, uvádí na trh speciální edici batohů a tašek z voděodolného reflexního polyesteru. Série Satellite dovádí k dokonalosti ideové zaměření Ucon Acrobatics na minimalistický progresivní design s propracovanými praktickými funkcemi. Kvalitní reflexní materiál batohů Satellite je pro svého nositele současně zárukou bezpečnosti i atraktivním stylovým prvkem.

Alan 2690Kč
Hajo 2690Kč
Brandon 4690Kč

Série Satellite nabízí oblíbené modely Ucon Acrobatics: „roll-top“ batohy Alan a Brandon a „roll-up“ batoh Hajo. Dle zvoleného typu a potřeby je k dispozici různé řešení vnitřního uspořádání (kapsy na notebook i na drobné věci). Všechny batohy jsou velmi lehké a pohodlně se nosí.

Foto: archiv Freshlabels a UCON Acrobatics

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *