Vyrazte si ulovit novoroční slevy do Hamburku

Stejně jako u nás, i v sousedním Německu se leden nese ve znamení novoročních slev. Za tou nejširší nabídkou obchodních domů a známých značek se vyplatí vyrazit do Hamburku, najdete zde vše od luxusních butiků až po alternativní designové obchody s výtvory mladých autorů. Od nakupování si můžete odpočinout při okružní plavbě rozlehlým přístavem.

V Hamburku je s přístavem, loděmi a vodou spojené úplně všechno. I největší obchodní dům ve městě, Europa Passage, svým moderním architektonickým pojetím připomíná loď zakotvenou u břehu Alsteru na třídě Ballindamm. S pěti palubami plnými obchodů je opravdovým nákupním rájem, kde se dá strávit příjemné odpoledne. V samém srdci Hamburku, protkaném vodními kanály, to na bulváru Jungfernstieg u břehu Alsteru tepe v rytmu luxusu. Prodejům vládne tradiční obchodní dům s luxusním zbožím Alsterhaus. Navazuje nákupní promenáda Neuer Wall, která je žádanou adresou pro butiky známých návrhářů. Naproti radnici je další luxusní obchodní dům s krásnou kolonádou Alsterarkaden a navazující pasáží Mellin s nádhernou secesní výzdobou. Další nákupní pasáže se ukrývají také na Gänsemarkt.

Levantehaus

Opravdovou nákupní zónou Hamburku je Mönckebergstrasse a přilehlá pěší zóna Spitalerstrasse, kde se najde něco pro každého. Klasické obchodní domy a oblíbené značky sídlí právě tady. Nezapomenutelnou atmosféru má nákupní galerie Levantehaus, která má ve znaku slunce. V přilehlých a zastrčených uličkách kolem Gertrudestrasse, Rosentrasse a Paulstrasse ukrývají své poklady antikvariáty, odchody s deskami nebo umělecké galerie.

Shopping Karoviertel

Za pohodovými nákupy se musí trochu dále z centra. Rájem alternativního nakupování je čtvrť Karolinenviertel, kam se chodí nejen za nákupy, ale také za zábavou. Na ulici Marktstrasse místní kreativci nabízejí pestrou a unikátní směsici módy, hudby a designu. V okolí najdete mnoho nových obchodů, které zákazníky lákají na mladé značky.

Alsterhaus

Velmi uvolněnou atmosféru žije i čtvrť St. Georg v sousedství hlavního nádraží. Nákupní všehochuť, neobvyklé dárky a četné bary a hospůdky přitahují stále více lidí. Sídlí zde i Muzeum umění a řemesel s rozsáhlou sbírkou secese a nedaleko nádraží také oblíbená klasická galerie Kunsthalle Hamburk. Nevšední sběratelské kousky se vyplatí hledat i ve čtvrti St. Pauli, známé jako čtvrť červených luceren, kde se každou sobotu koná noční bleší trh.

Hamburger Fischmarkt / Hamburg fish market

V Hamburku nejde vynechat okružní plavbu po městě a přístavu. Možností se nabízí celá řada – od plaveb po historických kanálech Hamburku po romantickou noční plavbu nebo dokonce adrenalinovou projížďku na rychlé lodi. A kdo si přivstane, může každou neděli ráno u Labe na rybím trhu Fischmarkt zažít jedinečnou atmosféru mezi vyvolávajícími prodavači.

Alsterarkaden

Za návštěvu stojí i staré přístavní doky a skladiště ve čtvrti Hafencity, kde stále vládne čilý obchodní ruch a která se postupně proměňuje v trendy čtvrť s moderní architekturou. Doslova celý svět pak mají u nohou všichni návštěvníci v místním populárním Světě miniatur.

Miniaturwunderland / Speicherstadt / miniature wonderland

Tip na dopravu: Prahu s Hamburkem spojuje letecká linka společnosti Eurowings. Cesta trvá jen něco přes hodinu a letenky je možné rezervovat na webu www.eurowings.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *