Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportZábava

Zlaté časy českého hokeje aneb ohlédnutí za Naganem najdete v muzeu Grévin

Letos v únoru uplyne 20 let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu. Takové jubileum je důvodem k oslavě, a tak muzeum voskových figurín Grévin Praha přichystalo zajímavou výstavu Zlaté časy českého hokeje, která je od 17.1.2018 otevřená veřejnosti.

Michal Dusík, Jiří Koliš
François Fassier, Michal Dusík
Oldřich Lomecký

Návštěvníci uvidí nejen dosud nepublikované fotografie, ale díky originálním interaktivním aktivitám se spolu s voskovými hokejovými hvězdami ocitnou přímo uprostřed vřavy tohoto oblíbeného sportu. Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajeme buly společně s Jaromírem Jágrem? Bavit se budou všichni, nejen fanoušci hokeje!

Václav Hybš

Matyáš Hložek
Jitka Asterová s J. Jágrem
Dominik Hašek

„Až bude někdo Haškovi tesat sochu, musí ho vyobrazit v rozkleku.“…zní slavná “hláška” Roberta Záruby z Nagana. Hokejový komentátor měl o tom, jak by měla socha Dominika Haška vypadat, naprosto jasno. A jak ho ztvárnili v pařížských ateliérech pro muzeum Grévin Praha? Přijďte se podívat. A hned vedle Dominika Haška uvidíte další legendu – útočníka Jaromíra Jágra, posledního z naganských hrdinů, který se aktivně věnuje hokeji. Toho najdeme v rozstřelu s kanadskou legendou Waynem Gretzkym. Obrázek, kdy smutně gratuloval Jaromírovi Jágrovi v bitvě o semifinále ZOH 1998 a polykal hořké slzy, se vryl do paměti snad každému, kdo turnaj mezi Českou republikou a Kanadou sledoval.

Peter Pecha
Peter Pecha

Jedinečná sbírka hokejových fotografií
Výstavě dominuje unikátní sbírka historických fotografií reprezentačních hokejových týmů od roku 1909 ze sbírky sportovního fotografa Jiřího Koliše, který se v 70. letech stal fotoreportérem sportovního obrazového týdeníku STADIÓN a od počátku devadesátých let se věnuje užité sportovní fotografii na volné noze a dokumentování olympijských her. „Při mé třetí zimní olympiádě v Naganu jsem se prvně věnoval převážně jen jedinému sportu – hokejovému “Turnaji století”. A dobře jsem udělal,“ vzpomíná. Můžeme si tak připomenout nejdůležitější okamžiky klání, které tehdy s nadšením a zatajeným dechem sledoval celý národ. Při zahájení výstavy ve středu 17. ledna na Nagano osobně zavzpomínal i legendární brankář Dominik Hašek, stejně jako sympatický hokejový komentátor Michal Dusík, který slavnostní otevření výstavy moderoval a nechyběl ani na ZOH v Naganu.

Je libo žábu místo puku?
Kromě skvělých Kolišových fotografií výstava nabízí i několik sběratelských artefaktů z hokejové historie a zajímavostí z dob, kdy byl hokejový sport teprve v plenkách. Věděli jste, že když chyběl puk, hrálo se třeba se zmrzlou žábou nebo dlaždičkou? Ale nejen informacemi živ je návštěvník. Má jedinečnou možnost vyfotit se s voskovým Jardou Jágrem přímo v akci a vyzkoušet si hokejový trenažér a vstřelit branku Dominátorovi, jednomu z nejlepších brankářů všech dob. K dispozici je také stolní hokej, který si při otevření zahrála herečka Jitka Asterová a další přítomné známé osobnosti, mezi nimi starosta Prahy 1, Ing. Oldřich Lomecký, hokejista a Muž roku 2017 Matyáš Hložek s přítelkyní Kateřinou Hadašovou, zpěvačka Alice Konečná nebo muzikálový herec Peter Pecha, představitel Rockyho ze stejnojmenného muzikálu. Při jeho Eye of Tiger, ústřední písni z Rockyho, hosté doslova roztáli, ačkoli téma písničky nebylo hokejové.

Alice Konečná

Výstava potrvá až do konce května, kdy už budeme znát výsledky Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Kodani, abychom v muzeu Grévin stihli společně oslavit další medaili…

Matyáš Hložek s Kateřinou Hadašovou
Dominik Hašek

Zdroj:
Web: grevin.cz
FB: https://www.facebook.com/GrevinPraha
Instagram: https://www.instagram.com/grevinprague/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCoGRrcQBIaCNxYGnNF0LDUg
TripAdvisor:https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g274707-d6613370-Reviews-Grevin_Praha-Prague_Bohemia.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *