Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Nový B.zero1 Labyrinth od Bulgari je ikona zrozená k vyjádření nekonvečnosti

Značka Bulgari svým novým prstenem B.zero1 Labyrinth opět boří zažitá pravidla toho, jak má vypadat šperk. B.zero1 je prsten, který je deklarací síly výrazu vlastní osobnosti. Hypnotické křivky spirály z růžového a bílého zlata vyjadřují vrozenou schopnost vzpouzet se konvencím. Letos se řada B.zero1 Design Legend, která v sobě kombinuje šperkařské mistrovství značky Bulgari a kreativní vizi legendární architekty Zahy Hadid, rozšiřuje o revoluční nové modely.

Prsten B.zero1, jenž je inspirován Koloseem – architektonickým vyjádřením moci císaře Vespasiána, který je dal postavit – je přirozeným výrazem síly a charakteru, a proto přirozeně rezonuje s lidmi, kteří mají velké vize – od dob Starého Říma až dodnes. S odvážnou vizí římského císaře ve vínku tento originální a stylový prsten vyjadřuje sílu ženy.

SÍLA TVARU
Když v roce 1999 prsten B.zero1 poprvé spatřil světlo světa, okamžitě začal posouvat hranice tvaru a formy svým trojrozměrným, téměř architektonickým vzhledem, který vypadá opravdu jinak, než tradiční kroužek z kovu. Široký střední kroužek v sevření dvou plochých kroužků s dvojitým logem Bulgari byl ve své době skutečným originálem. Inovativní a ikonický design, který se vzpíral zařazení do některé z obvyklých kategorií.

Díky svému výraznému vzhledu je to také ideální šperk pro ozvláštnění běžného dne; B.zero1 píše nová pravidla toho, jak lze nosit šperk. Vypadá skvěle na každém prstu i v kombinaci několika kousků, na řetízku či náramku. B.zero1 je průkopníkem nekonvenčního a velmi osobního stylu – je ideální volbou pro lidi, jejichž doménou je nenucenost a individualita. Je to šperk pro muže i ženy, protože sebevyjádření nezná hranice pohlaví.

Za dobu své existence dokázal prsten B.zero1 mnohokrát svoji nekonečnou schopnost transformace. Existuje již celá řada interpretací, které využívají nekonvenční materiály – je jako performance, která nikdy nekončí. V roce 2010 známý sochař Anish Kapoor vložil svoji vizi do tohoto ikonického o prstenu, který tak dostal téměř zrcadlově lesklý povrch. Kombinací tradičního pružného trubkového designu s vysoce lesklými, téměř tekutými křivkami typickými pro svoji tvorbu, Kapoor docílil hladkého prolnutí moderního umění a avantgardní identity prstenu B.zero1. Nedávno se veřejnosti představila nová verze B.zero1, kterou navrhla legenda architektury Zaha Hadid. Slavná architektka pojala B.zero1 v duchu svého kreativního génia – předala mu křivky typické pro svůj styl architektury, takže výsledný prsten získal dojem pohybu – stejně jako mistrovská díla architektury od Zahy Hadid.

B.zero1 nejenže okouzlil hned několik slavných osobností moderního umění, ale také se ve světě umění a designu inspiruje, neustále se rodí v nových avantgardních tvarech s využitím skutečně inovativních materiálů. Od keramiky, přes probarvený mramor, až po kombinaci různých druhů zlata do neustále tvar měnící spirály – B.zero1 pokaždé překvapí novým vzhledem.

ITALSKÁ KREATIVITA
Funkčnost, šarm, kreativní génius a nezaměnitelný dotek určité drzosti: to je esence italského stylu. Výsledek úchvatného a úspěšného setkání důmyslnosti, výroby a užitého umění… B.zero1 spojuje krásu, vzácnost a luxus v jednom předmětu, který může být součástí života každého z nás. Italský design je jedna z věcí, podle níž si zbytek světa dělá představu o italském životním stylu. Italský design je o navození určité nálady, pocitu…o hledání krásy a věcí, které umí zpříjemnit každodenní život, o schopnosti podívat se na věci z jiného úhlu. Je to něco, co je pro italskou kulturu typické, vlastnost jí téměř vrozená.

Každodenní předměty se mění na atraktivní, harmonické a estetické objekty, které vyjadřují vkus, osobnost a charakter svého nositele. Když tento koncept aplikujete na šperky – ty nejvíce osobní, nejintimnější „objekty“, které můžete mít – dostáváte se k samé podstatě italské kreativity, která má ještě tu výhodu, že ji můžete mít na sobě.

B.zero1 je kvintesencí tohoto jedinečného pocitu; jeho vyvážený tvar, výrazné křivky a avantgardní výraz na vaší kůži – to je italský styl přímo na těle, individualistický a nekonvenční…a velmi příjemný. Stejně jako ve světě luxusního designu, který se rád nechává inspirovat nečekanými věcmi, i prsten B.zero1 propojuje identitu a římskou tradici značky Bulgari s „obyčejnou“ věcí – plynovým potrubím. Žádná jiná šperkařská značka by se neodvážila vtisknout takovou ideu do prstenu, ale Bulgari ví, jak se boří pravidla: industriální objekt byl reinterpretován a integrován do charakteristické spirály ikonické kolekce B.zero1.  A o tom jsou italské šperky a italský design obecně: o bezbřehé kreativitě a nekonvenčnosti, která pramení z vrozené schopnosti originálního myšlení.

PRSTEN, KTERÝ VYJADŘUJE VAŠI OSOBNOST
Hypnotická spirála, kde se růžové zlato prolíná s bílým v optické hře fluidních a nečekaných forem – B.zero1 Labyrinth symbolicky ztělesňuje životní filosofii značky Bulgari: hrát podle svých vlastních pravidel a být sám sebou v co nejryzejší podobě. Tato interpretace kreativity je patrná na všech špercích kolekce, do níž nyní přibývají čtyři nové kousky: odvážný prsten ze čtyř kroužků z bílého a růžového zlata nebo – v ještě luxusnějším podání – s diamantovým pavé, a dva vynalézavé přívěšky na krk, z nichž visí dvě miniatury prstenu. Nový B.zero1 vypadá pokaždé jinak podle toho,  z jakého úhlu se na něj díváte: svrchu vidíme růžové zlato a zespodu žluté – nebo naopak, a vnitřek prstenu připomíná proud tekutého zlata prýštící ze středu.  Součástí nové kapitoly této legendární kolekce Bulgari jsou i dva náramky s avantgardním přívěškem; nabízejí se v provedení z černé či bílé keramiky. Nechybí ani kruhy do uší propletené ikonickou spirálou z růžového zlata.

VE TVARU LEGENDY
Jen architekt třídy Zahy Hadid mohl úspěšně ztvárnit rebelství tohoto prstenu – a opět tak posunout hranice. Letošní postmoderní spirála obohacena o nový rozměr lesku, který prozařuje celou kolekci B.zero1 Design Legend: dva prsteny z bílého nebo růžového zlata a přívěšky do sady jsou osazeny pavé z diamantů různé velikosti, které dává křivočarému tvaru legendárního prstenu nádherný třpyt. Drahokamy ještě podtrhují dojem pohybu, protože jejich nesourodé velikosti a osazení po křivce vytváří dojem tekoucí řeky. Pro tento mimořádní kolaborativní projekt se Zaha Hadid rozhodla přetvořit střední kroužek do podoby protínajících se spirál, které evokují dojem zlatých vln a vytvářejí novou geometrii, která umocňuje opticky fluidní a pocitově příjemnou siluetu. Centrální spirály jsou „v sevření“ dvou plochých kroužků s vyrytým dvojitým logem Bulgari. Design Legend je šperk, který je současně fluidní i geometricky přesný. Jeho unikátní dynamika propůjčuje kovu téměř organické vlastnosti. Když máte tento prsten na sobě, vypadá, že se na prstu vznáší – ne že ho svírá. Je to optický trik, který přímo vyzývá k bližšímu zkoumání.

LABYRINTH: MÍSTO, KDE MŮŽETE BÝT SAMI SEBOU
Když máte projít labyrintem – ať již ve svých představách, snech či v reálném životě – musíte být tvrdošíjní, odhodlaní a mít odvahu řídit se vlastními pravidly. Nelineární stezky v nás vyvolávají zájem, vzrušení: je to způsob, jak zachytit krásu v nečekaném, zažít vlastní energii, být otevřený k životu a vnímat každou životní křižovatku jako novou příležitost. Ne nadarmo se říká – cesta je cíl. Pro Bulgari není labyrint místo, kde se máme ztratit, ale místo, kde se máme nalézt. Je to cesta neustálého experimentování, na níž jednu z hlavních rolí hraje intuice: vlevo nebo vpravo? Jít dál nebo se zastavit? Na každém rohu je tolik možností… Od umění, přes film, až po symboly nového života – labyrint a žena dávají dokonalou rovnici. Touha žít, mít prožitky – ale svým vlastním stylem – je součástí životní energie každé ženy.

Žena je od přírody odvážná a každý den dělá zázraky.
Labyrint je přímým odkazem na podstatu šperků Bulgari: neexistuje žádné pravidlo, které by se nedalo porušit, změnit či přepsat. Zdá se býti paradoxem, že v konstruktu, který nabízí jen jedno řešení – jednu správnou cestu z okraje do středu labyrintu – si každý může najít vlastní, individuální trasu. Labyrint je metaforou života, inspirativním symbolem, který vyzývá ženy, aby si šly vlastní cestou a opustily vyšlapané cestičky; aby vnímaly svět s otevřenou hlavou a psaly si svá vlastní pravidla hry.

MÁ VŠE VLASTNÍ ŽIVOT POD KONTROLOU – HRAJE PODLE VLASTNÍCH PRAVIDEL
Její krása a charisma pramení z její síly – taková je Bella Hadid. Přirozeně nekonformní. Tvrdohlavá, ale i stydlivá. Bella žije svůj život v záři reflektorů, ale není o nic méně odhodlaná a duchaplná. Je modelka, sportovkyně a slavná již od svého narození, takže se umí postavit čelem ke změnám a přijímá život i sama sebe se všemi protiklady, které ji činí autentickou.

Silná, divoká – jako moderní Amazonka, Bella prolétává svým životem plným dobrodružství s lehkostí, jako kdyby to bylo přehlídkové molo – s kočičími instinkty a přirozenou energií. Má schopnost jedním pohledem okouzlit objektiv fotoaparátu, ale za tím jejím vážným, takřka mrzutým výrazem cítíme vášeň a lásku k životu a přirozeně slunnou povahu kalifornského děvčete. Bella je nevyléčitelnou optimistkou a ví, jak to zařídit, aby se děly dobré věci.

Bella se ve všem řídí vlastním kompasem – věří v individualitu, která je synonymem vlastní cesty. Nechce být prvoplánově rebelka; jen si chce prostě žít svůj život po svém.  S prstenem Bulgari B.zero1 na prstě Bella věří, že tato značka, původem z Říma, dokáže inspirovat ženy k tomu, aby se řídily vlastními pravidly: „B.zero1 představuje silnou stránku osobnosti – tu, která se nebojí se odlišovat, být nekonformní.“

Ve svém vlastním světě, kde neustále obléká cizí oblečení, je pro Bellu prsten, umělecké dílo, šperk nebo jiný objekt způsobem, jak vyjádřit sama sebe: „Design hodně vypovídá o tom, jak žijeme, kdo jsme, a co považujeme za krásné. Dnešní svět je fluidní: z obrazu je kabelka, jídlo je inspirací pro šaty, architektura je ztvárněna v podobě prstenu… pro mě je design jedna z uměleckých forem, která nejlépe zachycuje proudící energii.“ Pro Bellu má design vždy vlastní příběh a vrozenou schopnost být zachycen tím nejosobnějším způsobem.

Zdroj: BVLGARI.COM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *