Co dělal reportér Filip Horký mezi bezdomovci?

Krizový reportér Televize Seznam Filip Horký přináší každých čtrnáct dní na obrazovku nové celoplošné televize pořad Obzor Filipa Horkého, ve kterém se se svým týmem věnuje vážným politickým a sociologickým tématům. Není tedy divu, že se několikrát během natáčení ocitl v otřesných a nebezpečných podmínkách. V jednom z dílů pořadu strávil ledovou zimní noc s pražskými bezdomovci, aby zjistil, jak těžké to lidé na okraji naší společnosti mají.

“Během noci, kterou jsme s bezdomovci na ulici prožili, jsme narazili na některé, kteří tam žijí už desítky let. A přesto mě fascinovalo, jakou chuť mají se svou situací něco udělat. Obrovskou překážkou je jim ale spirála, do které jsou chyceni. Ať už jde o úřady nebo o alkohol, protože jak sami říkají, bez něj na ulici nepřežijí. Když jsem se nad tím zpětně zamyslel, bylo neskutečné představit si, že lidí, ohrožených ztrátou střechy nad hlavou, jsou v České republice statisíce,” říká ke svému zážitku Filip Horký.

Filip Horký a jeho tým (Tomáš Svoboda a Filip Vích) prožili kromě noci na ulici s bezdomovci i zimu s uprchlíky na hranicích EU – v Srbsku. Zjišťovali, jak po rozsáhlém kácení vypadá poslední prales v Evropě, a ptali se vlivných postav Evropské unie, jestli existuje bruselský diktát, kterým se čeští politici rádi ohánějí.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/bez-alkoholu-na-ulici-zmrznes-chces-jist-tamhle-jsou-kose-stravili-jsme-mrazivou-noc-s-bezdomovci-40856

2 komentáře: „Co dělal reportér Filip Horký mezi bezdomovci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.