Česká značka Essenté vyvinula unikátní metodu peelingu

Peel-Therapy Concept, tak se jmenuje nová generace peelingu omlazujícího pleť, který vyvinula česká kosmetická značka Essenté. Zatímco klasický chemický peeling je drastickým zásahem do pokožky, nově vyvinutý peeling je stejně efektivní, ale přitom velmi šetrný k pleti. Na rozdíl od chemického peelingu pracuje s nižším procentem AHA kyselin, které se do kůže uvolňují postupně a pomalu, čímž zabraňuje problémům s případnými popáleninami či záněty. Díky tomu lze tuto proceduru navíc absolvovat i v létě, což u podobných metod dosud nebylo možné. Česká kosmetická firma tak spouští malou revoluci v péči o pleť.

„Dnešní vývoj moderní kosmetiky je ve znamení úzkého propojování kosmetologie a dermatologie. Ošetření se čím dál častěji inspirují estetickou medicínou, ale zůstávají i nadále neinvazivní. Proto jsou omlazující ošetření, jako je například právě chemický peeling, stále oblíbenější. Vedou totiž k radikální a viditelné obnově stavu pleti. My jsme se ale snažili vyvinout kosmetickou proceduru, která bude stejně efektivní, a přitom pokožku tolik nepoškodí,“ říká Denisa Jasinská, majitelka české kosmetické značky Essenté, jejíž tým Peel-Therapy Concept vyvinul. Jedná se o zcela unikátní korneoterapeutickou kúru, s níž přichází tato česká firma.

Unikátní řešení z Čech
Při klasickém chemickém peelingu zákaznice zpravidla absolvuje 2-3 ošetření (vždy po cca třech týdnech), při kterých kosmetička prostřednictvím přípravků s AHA kyselinami silně naruší svrchní vrstvu kůže zákaznice. Následující tři týdny se kůže regeneruje a obnovuje. Po samotném ošetření je kůže často rudá a dočasně tak omezuje zákaznici v jejím běžném společenském životě. Korneoterapeutický peeling je, na rozdíl od toho, dlouhodobou terapií, při které dochází k působení AHA kyselin a obnovování kůže průběžně po celou dobu korneoterapeutické kúry, která trvá 8-12 týdnů. Díky šetrnosti kúry není zákaznice nijak omezována v běžném společenském životě.

Postupné uvolňování účinných látek není v kosmetice zcela novou záležitostí a tento mechanizmus dnes již nalezneme v řadě kvalitních kosmetických přípravků. Nové je naopak jeho využití v rámci peelingu. „Problémem, se kterým jsme se museli vypořádat, bylo zachování dostatečné účinnosti procedury při postupném uvolňování účinných látek. Účinnost a šetrnost jsou totiž vždy dvě strany stejné mince – čím má být přípravek účinnější, tím méně bývá šetrný. Naší hlavní výzvou proto bylo nalézt optimální rovnováhu mezi těmito dvěma požadavky,“ dodává Denisa Jasinská.

Peel-Therapy Concept je speciální korneoterapeutická kúra, která omlazuje, regeneruje, barevně sjednocuje a rozjasňuje pleť. Ošetření si umí poradit s jemnými vráskami i vyhlazením jizviček po akné.Pomocí této metody se odstraňují odumřelé vrstvy pokožky, ta je pak na první pohled krásně vyhlazená a rozjasněná. Neméně důležitý je také hloubkový účinek – kožní buňky se revitalizují a dochází k produkci nových vláken kolagenu a elastinu,“ vysvětluje kosmetička Lucie Karlíková s tím, že tato metoda zaručuje maximální výsledky bez nežádoucích účinků, jako je podráždění, bolestivost a začervenání, k nimž často dochází u jiných procedur.
Při pravidelném odborném ošetřování tímto peelingem se navíc zlepšuje kvalita kožních tkání, což pomáhá řešit různé typy problémů, jako je povadlá a unavená pleť, zažloutlá pleť kuřáků, pigmentové skvrny, zesílená pokožka, jizvy po akné a povrchové vrásky.

Účinné kyseliny v Peel-Therapy Concept:
Kyselina mandlová (AHA) odstraňuje odumřelé buňky pokožky, vykazuje antibakteriální účinky, je vhodná pro ošetření aknózní pleti, redukuje první známky stárnutí, omezuje tvorbu pigmentových skvrn a sjednocuje barevný tón pleti.
Kyselina mléčná (AHA) kromě odstraňování odumřelých buněk pokožky redukuje tvorbu komedonů, je přirozeným hydratačním faktorem, napomáhá udržovat hodnotu pH kůže, potlačuje produkci melaninu, tmavého pigmentu a bojuje proti tvorbě pih a stařeckých skvrn.
Kyselina glykolová (AHA) výborně proniká pokožkou a používá se nejčastěji jako chemický peeling (v dermatologii a plastické chirurgii), je vhodná pro úpravu vzhledu a struktury pokožky, omezuje vrásky, jizvy po akné a hyperpigmentaci.
Kyselina citronová (AHA) je slabá trikarboxylová kyselina, která se nachází v ovoci a zelenině, získává se extrakcí z plodů citrusů nebo kvašením cukerných roztoků. Jedná se o přírodní antioxidant a konzervant, který stahuje, čistí a bělí pleť, vyrovnává pH rovnováhu pokožky a vyznačuje se exfoliačními účinky (odstraňuje odumřelé buňky z povrchu kůže).

Jak probíhá korneoterapeutická kúra:
1.  Proškolená kosmetička pracující se značkou Essenté zhodnotí stav vaší pleti a doporučí počet korneoterapeutických ošetření v salonu (4-6).
2. Dva týdny před prvním ošetřením budete na pleť obličeje nanášet Pre-Peel Cream, přípravný peelingový krém s vyšší koncentrací postupně se uvolňujících kyselin, který účinně stimuluje pokožku před prvním ošetřením v salonu. Působí šetrně, ale intenzivně na vrchní vrstvu zrohovatělých buněk pokožky, které se tak postupně odstraňují, a dochází k vyhlazení nerovností pokožky. Krém zvyšuje vstřebávání účinných látek, vyhlazuje vrásky v okolí očí, zjemňuje a znatelně zlepšuje stav pleti. Koupíte ho za 448 Kč.
3. Poté proběhne první korneoterapeutické ošetření v salonu (a následně i všechna ostatní), aplikace korneoterapeutického peelingu s pomalu se uvolňujícími kyselinami.
4. Každých 7 až 14 dnů pak do salonu docházíte na další korneoterapeutické ošetření a doma jako noční krém používáte po celou dobu kúry Therapy Cream, stimulující a regenerační krém, který rovněž obsahuje pomalu se uvolňující kyseliny, čímž účinně prodlužuje dobu pomalé exfoliace. Obsahuje ale také mnohé přínosné aktivní látky, jimiž obnovuje strukturu pokožky, redukuje vrásky, hydratuje, vypíná a rozjasňuje pleť. Koupíte ho za 489 Kč.
5. Efekt korneoterapeutické kúry zvyšuje také používání Hyaluronového boosteru, který vypíná pleť obličeje a odstraňuje z ní vrásky. Má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Koupíte ho za 735 Kč.
Tip: Celý set podpůrného domácího ošetření (Pre-Peel Cream, Therapy Cream a Hyaluronový booster) koupíte na www.essente.cz za 1 555 Kč.

Zdroj: https://inspirace.essente.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.