Nepodceňte první jarní paprsky a zvolte krém se správným SPF

Po pochmurné zimě se na sluníčko všichni těšíme, ale pozor: i první paprsky mohou být silné a napáchat škody na naší pleti. Je proto dobré se před nimi chránit, nejlépe kvalitním denním krémem s příslušným SPF faktorem.

Sluníčko nám spolehlivě vyvolá úsměv na tváři, ale k jemné pleti obličeje bychom ho pouštět neměli. Nejenže je tady kůže citlivá a nejnáchylnější k poškození, ale právě ultrafialové záření s volnými radikály může také nejvíce za ztrátu kolagenu, tvorbu vrásek a ztrátu elasticity pleti. Proto je ten nejvyšší čas zaměřit se na výběr kvalitního krému s SPF faktorem.

„UV záření má řadu nepříznivých účinků na pokožku, ať už se jedná o její negativní projevy v podobě začervenání, vzniku nežádoucích pigmentových skvrn, nebo jejího stárnutí. UV zářením totiž dochází k úbytku kolagenových vláken, která jsou důležitá pro pružnost a elasticitu kůže. Může dokonce dojít k poškození tkáně, zánětům a degenerativním změnám v pokožce a podkoží, k poškození buněčných jader a UV záření může mít dokonce karcinogenní účinky,“ varuje zkušená kosmetička Lucie Karlíková.

Denisa Jasinská

Patnáctku na celý rok, třicítku na léto
Proto je podle odbornice důležité celoročně chránit pokožku obličeje před UV zářením kvalitními krémy s příslušným SPF. Po většinu roku vystačíte s krémy se SPF 15, na léto si ale určitě pořiďte „třícítku“. A myslete na to, že ochrana je důležitá i v zimě a na jaře – přes zimu si naše pleť sluníčku odvykne, a než znovu zpigmentuje, je mnohem náchylnější ke spálení…

„Používání kvalitních krémů s dostatečně vysokými UV filtry by mělo být už na jaře samozřejmostí. A to i v případě, že jste zvyklá používat běžný denní krém a přes něj make-up. Ten totiž běžně nemívá UV filtry dostatečně vysoké. Proto je ideální nanést nejprve denní krém, přes něj kvalitní krém s UV filtry a na závěr make-up. Nemusíte se přitom obávat, že pleť příliš zatížíte. Stačí zvolit v jednotlivých krocích správné přípravky, ideálně od stejné značky, aby se svými účinky hezky doplňovaly a násobily,“ říká Denisa Jasinská z blogu o kosmetice a péči o pleť Inspirace.essente.cz

 Tipy kosmetičky:
Kabátek pro vaši pleť na (téměř) celý rok: Essenté Denní krém SPF 15 je vhodným přípravkem i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsažené aktivní látky Celligent a vitamín E mají skvělé antioxidační účinky, brání pokožce v předčasném stárnutí a napomáhají buněčné regeneraci. Obsažený D-panthenol pleť zklidňuje a hydratuje, zanechává ji jemnou, hebkou a svěží. Přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti, protože pokožku intenzivně hydratuje. Pleť je tak dokonale ošetřena a navíc dobře chráněna před sluncem. Na www.essente.cz ho koupíte za 364 Kč.

Připravte se na léto: Essenté Denní krém SPF 30 je ochranný lehký krém vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, Hydractin, kyselinu hyaluronovou, vitamín E. Díky UV filtrům chrání pokožku před stárnutím vlivem sluneční expozice, přispívá k rychlejší regeneraci kožních buněk a ke zlepšení elasticity pleti a intenzivně hydratuje pokožku. Pleť zanechává dokonale ošetřenou a dobře chráněnou před sluncem. Koupíte ho na www.essente.cz za 378 Kč.

The must pro dokonalou pleť: Essenté BB Cream/Tónovací denní krém (v odstínech Beige a Gold) je lehký nemastný krém, který sjednocuje barevný tón pleti, kryje její drobné nedokonalosti, zklidňuje a zjemňuje pokožku. Speciální tónovací pigmenty se dokonale přizpůsobí odstínu pleti. Reguluje tvorbu kožního mazu a okamžitě a dlouhodobě zlepšuje hydrataci pokožky. Příjemně voní a lehce se roztírá. Obsahuje aktivní látky D-panthenol, hydractin, Seboclear DB, Telangyn peptide, urea. Koupíte ho na www.essente.cz za 489 Kč.

Mohlo by se hodit:
SPF představuje ochranný sluneční faktor, který chrání pleť před slunečním zářením, především před škodlivými UVB paprsky. Záleží na fototypu pleti, obecně je ale v létě lepší používat v dostatečném množství co nejvyšší ochranný faktor. „Pokud by se například vaše pleť mohla při pobytu na slunci za 10 minut spálit, nanesení krému s SPF hodnotou 15 prodlouží čas zhruba na 150 minut, SPF 30 pak na 300 minut. Pokud chcete mít pleť vždy dostatečně chráněnou, naneste krém před sluněním a aplikaci opakujte, zejména při zvýšeném pocení, po koupání, osušení ručníkem…,“ říká Denisa Jasinská z blogu Inspirace.essente.cz

Zdroj: Inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *