7 tipů, jak si dopomoci ke zdravějšímu tělu

Každé tělo je jiné a s případnou nadváhou se potýkáme z jiných důvodů. Nezáleží, jestli chcete doladit postavu do plavek nebo dlouhodobě bojujete s přebytečnými kily, cesta k úspěchu nemusí nutně znamenat utrpení. I drobnými každodenními změnami a ústupy lze dopomoci k výsledkům.

Motivace je důležitá
Dříve než se pustíte do boje s nadváhou, stanovte si cíle a sepište si důvody, proč chcete zhubnout. Zároveň myslete na to, aby vaše požadavky byly reálné. Deset kilogramů za týden neshodíte a ani by to nebylo zdravé. Ke svým poznámkám se pravidelně vracejte a odškrtávejte si, čeho už jste dosáhli. Udělejte si například také fotky před a po anebo si vyhlédněte nové šaty, které si koupíte, až zhubnete. Sdílejte své pokroky s ostatními. Nejste v tom sami. Na sociálních sítích existuje mnoho skupin, kde můžete poznat lidi se stejným nadšením do zdravějšího životního stylu.

Plánujte si svá jídla
Štěstí přeje připraveným, a pokud chcete hubnout, platí to dvojnásob. Svůj plán začínejte dříve než vyrazíte do obchodu. Sepište si dopředu, co chcete v následujícím týdnu vařit a nakupte přesně ty potraviny, které budete potřebovat. Po celý týden pak budete mít jasno, co kdy budete připravovat a veškeré suroviny budete mít po ruce. Každý večer si znovu projeďte jídelníček na následující den a co jde, připravte dopředu. Ráno pak jen vezmete připravené krabičky a můžete vyrazit do práce. Pokud se však stane, že se někde zdržíte a budete mít hlad, mějte vždy u sebe například proteinové tyčinky. Ty spolehlivě zaženou hlad i chuť na sladké a vy nemusíte mít výčitky svědomí, že jste v záchvatu hladu sáhli třeba po kousku pizzy.

Zařaďte více bílkovin
Zařaďte do svého jídelníčku více bílkovin a omezte naopak příjem sacharidů. Pokud tedy vsadíte na proteinovou či tzv. ketonovou dietu, budete nabití euforií už po pár dnech, zmizí záchvaty hladu a ustálí se i hladina cukru v krvi. Díky správně nastavenému jídelníčku s dostatkem bílkovin také ochráníte svou svalovou hmotu a budete hubnout skutečně jen z uložených tuků.

Sportem ke zdraví i vysněné postavě
Pohyb by měl být nedílnou součástí vašeho plánu, pokud chcete hubnout. I zde se připravte dopředu, aby vám nezbyl prostor pro výmluvy. Zapojte do toho také kamarádku, sestru či jiného parťáka. Pokud už se s někým domluvíte, hůře se vám daná aktivita bude rušit. V tomto vám může pomoci zaplacení si členství v nejbližším fitku. Přece nevynecháte cvičení, když už jste si jej jednou zaplatili. Zvolte si takový druh sportu, který vás bude bavit. Pokud jste dlouho necvičili a nevíte, kde začít, počítá se i dlouhá procházka se psem nebo vyběhnuté schody namísto použití výtahu. Ideálně si však najděte aktivitu, jež vám bude vyhovovat, vyberte si den a hodinu v týdnu a snažte se plán dodržovat.

Spěte
Nezapomínejte také na kvalitní osmihodinový spánek a regeneraci fyzických i psychických sil, jež jsou pro udržení optimální hmotnosti zásadní. Zlepšíte svou výkonnost, odbouráte stres a podpoříte i svou imunitu.

Schovejte váhu
Na aktuální hmotnost má vliv několik faktorů a v průběhu hubnoucího procesu se může pokles váhy zpomalit či dokonce někdy zastavit. Více záleží na tom, kolik ztrácíte na tucích a pokud do toho aktivně cvičíte a nabíráte svaly, můžete shodit jen pár kil, ale přesto vás budou příbuzní a přátelé zastavovat a ptát se, jak to děláte, že vypadáte poloviční. Važte se ideálně jednou týdně nebo i méně často, a to vždy ve stejnou denní dobu. Ještě lépe, zaměřte se na centimetry, které vám o vašem pokroku prozradí více.

Odměňte se
Poctivě dodržujete svůj plán a ručička váhy jde utěšeně dolů? Nastal čas se odměnit. Stanovte si malou drobnost za každý odškrtnutý milník. Zapomeňte však na dorty či jiné sladkosti, pořiďte si například oblíbený časopis, knížku, něco hezkého na sebe, nebo si dopřejte jinou drobnost, jež vás potěší.

Zdroj: www.ketodiet.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *