Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Vydejte se na cyklo výlet kolem Kašperských Hor

Šumava je ráj cyklistů! Vybrali jsme proto několik tras, na které se můžete vydat s dětmi, na romantickou cestu s partnerem, ale i takové, kde si dáte pořádně do těla!

„Kašperské Hory jsou ideální základnou pro turisty i cyklisty. Je tady toho spousta k vidění, najdete zde příjemné ubytování i restaurace. Unikátní jsou i v tom, že na náměstí se cítíte skoro jako ve městě a po pěti minutách jste prakticky v lese nebo na cyklostezkách, které jsou mnohem méně frekventované, než ty v NP Šumava,“ říká Sabina Kmecová z Nebespánu v Kašperských Horách, kam se chodí lidé dobře najíst, ubytovat, ale často také pro radu, kam vyrazit za zážitky. V Nebespánu si navíc můžete kola uložit a na dvoře si je také umýt hadicí. Tady je několik tipů Sabiny Kmecové, kam se vydat na kole:

(Nejen) s dětmi za bizony: Na tomhle okruhu získáte v pedálech 18 km a čeká vás řada zážitků. Vyjedete z Kašperských Hor po modré směrem na Starou rejštejnskou, před Rejštejnem se dáte doleva na Červenou a čeká vás romantická jízda proti směru toku Losenice okolo pily Rejštejn, Červené i Karliny pily. Následuje mírné stoupání do vesnice Červená, odkud už pěkně sjedete k bizonům na Mlýn na rybníce. Až si odpočinete, vystoupáte ke křížku u Liščího vrchu a vydáte se zpět do Kašperských Hor.

Romantická hřebenovka: I druhý okruh – kolem Žďánova – čítá nenáročných 18 km a začíná v Kašperských Horách. Jedete po silnici na Vimperk, odbočíte na Nezdice stoupáním směrem ke slavnému a neméně krásnému hradu Kašperk. Na vrcholu stoupání odbočíte po červené na lesní cestu k bývalé osadě Žďánov. Vrstevnicová cesta vás pak povede po hřebenovce kolem hory Žďánov (1 064 m n. m.) a na závěr sjedete kolem hájenky Nebe zpět do Kašperských Hor.

Panoramata pro všechny: Tento 24km okruh vede z Kašperských Hor po zelené a červené cyklotrase přes Žďánov na Javorník, kde se můžete pokochat krásnými výhledy, sjedete do Nicova s pozdně románským kostelem sv. Martina a krásnými roubenkami, abyste po modré Klostermannově cestě vystoupali pod Milovský vrch. Při sestupu vás opět čekají nádherné výhledy do okolí, a to až k Amálině údolí a Zlatému potoku. Tady doporučujeme malinký odpočinek, protože do Kašperských Hor budete na závěr stoupat.

Zlatonosné říčky: Zhruba 20 km pojedete podél krásných řek a říček. Začnete opět v Kašperských Horách, směr Tuškov, kde odbočíte na polní cestu na Opolenec, cestičkou mezi loukami sjedete k silnici směr Sušice a pak odbočíte k dětskému táboru Radost do Radešova. Za mostem už vás čeká řeka Otava, podél níž pojedete do Klášterského Mlýna a Rejštejna. Směrem na Červenou pojedete proti proudu říčky Losenice do Amálina údolí a tam se vydáte po lesní cestě proti proudu Zlatého potoka na Mlýn na rybníce a zpět do Kašperských Hor.

Na kole za Kelty: Okruh o délce 21 km vede z Kašperských Hor na Žlíbek a Nezdice. Kousek pod parkovištěm u hradu Kašperk odbočíte pod lesem doleva po polní cestě, projedete vesnicí Klepačka a napojíte se na silnici směrem na Sušici. Zde se můžete osvěžit v přírodním koupališti. Ještě před osadou Kakánov odbočíte doleva a lesní cesta vás pak dovede pod vrch Sedla (902 m n. m.), které má bohatou keltskou minulost! Na rozhlednu na vrcholu vystoupejte raději pěšky. Zpět do Kašperských Hor se dostanete krásnou cestou přes Humpolec, Bohdašice a Tuškov.

Základna nejen pro cyklisty
Nebespán v Kašperských Horách najdete přímo na náměstí v Kašperských Horách. V útulné restauraci, které velí francouzský šéfkuchař, ochutnáte lahodné francouzské i šumavské speciality, poctivé domácí zákusky i skvělou kávu. Nebespán je také první boutique hotel na Šumavě a ubytovat se tady můžete v romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce či v komfortních apartmá. Snídani s lahodnou kávou od místních baristů si ráno vychutnáte přímo v kavárně nebo na venkovní terase. Odpočinout si můžete na lehátkách na rozlehlé zahradě a o gastrozážitky se zde postará i gurmánský obchůdek Nebeskrám s dobrotami z okolních farem.

 

Testovací víkend před sezonou: Pokud se chcete na cyklistiku (nejen na Šumavě) pořádně připravit, a třebas se ještě i dovybavit, vydejte se 4. až 6. května do Ski a Bike Centra v Radotíně, které pořádá Testovací víkend. V jeho rámci si můžete vyzkoušet více modelů jízdních kol různých kategorií od celoodpružených horských přes závodní silniční až po nejnovější elektrokola. A také se můžete poradit o všem, co vás na cyklistice zajímá! Více na https://www.kola-radotin.cz/testovaci-vikend-2018.

Zdroj: www.nebespan.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *