Yves Rocher: 2000 stromů za den a 200 000 do roku 2020

Do tří let bude v českých lesích díky celosvětové iniciativě Yves Rocher vysázeno celkem 200 000 stromů. 2000 jich přitom za jeden den zasadili zaměstnanci českého zastoupení značky se zeleným logem vlastníma rukama. Zakončen byl tak první ročník druhého cyklu projektu Sázejme pro planetu v Česku.

Jsme značka, která má zelenou takzvaně v genech. To, že sázíme stromy, jí dává v myslích našich zákazníků zcela jiný rozměr. Že jsme jich navíc za jeden den zasadili dva tisíce vlastníma rukama, je úctyhodný výkon. Iniciativa Sázejme pro planetu a její realizace v Česku má tak pro nás obrovský význam nejen pro naši komunikaci se zákazníky a influencery, ale i pro každého z nás osobně,“ říká ke společné akci Michaela Zábranská, Manažerka PR a komunikace pro ČR a SR zodpovědná za realizaci projektu v České republice.

Ochrana biodiverzity patří v Yves Rocher na mezinárodní úrovni mezi stěžejní obecně prospěšné aktivity, které realizuje prostřednictví Nadace Yves Rocher. Česká republika se již podruhé zařadila mezi třicítku zemí, které se připojily k iniciativě Sázejme pro planetu. Právě díky ní bylo po celém světě zasazeno již více než 70 milionů stromů. Cílem českého projektu není vysazování nových lesů, ale obnova těch stávajících, oslabených dlouhodobým sázením jednoho druhu dřevin. Do monolkulturních lesů Ralské pahorkatiny budou díky spolupráci s českou neziskovkou Čmelák – Společnost přátel přírody přibývat stromy, které tu kdysi přirozeně rostly. Prvních 100 000 stromů přitom už bylo vysazeno v letech 2014–2016, kdy značka přispěla po ničivých vichřicích k obnově lesů v CHKO Kokořínsko.

Iniciativa Nadace Yves Rocher Sázejme pro planetu je celosvětově financována mimo jiné z prodeje produktů s označením I love my planet. Pobočky Yves Rocher nicméně finančně podporují aktivity nadace také příspěvky z nově založených zákaznických karet. Projekt vysazování stromů v České republice je zároveň podpořen přímým finančním příspěvkem českého zastoupení značky.

Více o projektu Sázejme pro planetu: https://www.yves-rocher.cz/sazejme_pro_planetu
Více o neziskové organizaci Čmelák – společnost přátel přírody: www.cmelak.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.