Připravte pro děti nezapomenutelný Den dětí

Vzpomínáte si ještě, jak vás rodiče překvapovali na Den dětí? Ať už to bylo společným programem v podobě výletu, návštěvou kina, nebo oblíbenou sladkou pochoutkou, věděli jste, že je daný den výjimečný. Dopřejte pocit tento výjimečnosti i vašim dětem a poskytněte jim dostatek pozornosti a lásky. Někdy přeci stačí tak málo. Pokud hledáte inspiraci, máme pro vás pár skvělých tipů, jak si mezinárodní den malých špuntů co nejvíce užít.

1. Užijte si spolu doma
Nemusíte hned nakupovat dárky, stačí vymyslet zajímavý program, který si užijete spolu s dětmi. Jediným pravidlem je respektovat zájmy vašich ratolestí. Máte malé děti, které se vyřádí s barvičkami? Kreslete spolu trošku jinak. Zakryjte podlahu v dětském pokoji papírem či starými kartony a malujte spolu, například přímo prsty namočenými v barvě. Milují vaše děti koláče a muffiny? Upečte je společnými silami! Vyndejte stolní hry, na které jste v poslední době neměli čas. Pokud máte zahradu, vymyslete nenáročný turnaj s jednoduchými hrami. Co třeba vyzkoušet podomácku vyráběnou překážkovou dráhu z žebříku nebo z lan omotaných mezi dvěma stromy? Anebo raději vsadíte na zahradní bowling? Stačí naplnit plastové lahve vodou a můžete začít! Fantazii se meze nekladou.

2. Program venku nabízí spoustu možností
Den dětí letos vychází na pátek, což nahrává tomu ho oslavit celodenní aktivitou někde venku. I v tomto případě ale stojí za to se zamyslet nad preferencemi vašeho dítěte. Pokud žijete ve městě, není nic jednodušší, než zajít s ratolestmi do dětského zábavního centra, do kina, do restaurace či na zmrzlinu. Pokud tyto možnosti nemáte, zapojte svou fantazii. Můžete zkusit uspořádat piknik rozšířený o oblíbené pochoutky omladiny. Nebo vyrazte na krátkou procházku, v rámci které budete náhodou nacházet indicie, a na jejím konci objevíte schovaný pirátský poklad.

3. Vyrazte na společný výlet
Pokud vaše děti tráví rády čas venku, možná je potěší výlet, který můžete tento rok protáhnout na celý víkend. Česká republika nabízí spoustu možností. Od nádherných hradů a zámků, přes nedotčené národní parky a mnohé další chránění oblasti, až po památky UNESCO. Stačí nasednout do auta, nebo nastoupit na vlak, a dobrodružství může začít. Dětem přihoďte do batůžku i oblíbenou kukuřičnou pochoutku Cheetos, která na cestách okamžitě navodí tu správnou atmosféru. Vyzkoušejte třeba Cheetos s jemnou chutí voňavého sýru, nebo Cheetos s příchutí dětmi tolik milovaného kečupu.

4. Party, kterou vyrazíte dech
Jestli patříte k rodičům, kteří se v překvapeních pro děti doslova vyžívají, připravte jim na jejich mezinárodní den party. Vyzdobte dětský či obývací pokoj a pozvěte jejich kamarády. Výsledná dekorace může být ohromujícím překvapením, případně s ní můžete za pomoci dětí začít už o den dříve. Určitě se budou cítit důležitě, až ji budou kamarádi chválit. U menších ratolestí nic nepokazíte, pokud zapojíte i masky a uspořádáte malý karneval. Pak už stačí jen vybrat playlist s oblíbenými dětskými písničkami, vymyslet pár her a party může začít.

5. Drobnost udělá taky radost
Říká se, že méně je více. A u dětí to platí dvojnásob.  I časově vytížení rodiče by si měli umět najít čas, aby své ratolesti potěšili alespoň malou pozorností. Dětské oči rozzáří i taková drobnost, jako je zmrzlina nebo oblíbené křupky. Když k tomu přidáte ještě milé slovo a pohlazení, určitě to bude stačit. Ať už totiž vymyslíte jakýkoliv program, nejdůležitější je pozornost, kterou svým dětem věnujete. A právě na tu budou vzpomínat nejraději.

Tip redakce:
Detektivní komiks INSPEKTOR HOPKINS ZASAHUJE
Dějiny mohly proběhnout úplně jinak – Karel IV. mohl být otráven, Marco Polo mohl na své cestě do Číny zmizet, a Jan Žižka mohl být poražen hned ve své první bitvě. Naštěstí je tu Tajná společnost hlídačů historie a její agent inspektor Hopkins, který s pomocí svého parního chronoportu pokaždé přijde včas a uvede věci na pravou míru. Vyzkoušejte si svůj postřeh a důvtip při řešení více než čtyř desítek detektivních příběhů z nejrůznějších historických období. Určitě se pobavíte a dozvíte se věci, o kterých jste možná neměli ani tušení. Smolík, Honza: Inspektor Hopkins zasahuje. Vyšlo 4. 5. 2018 v edici Pikola (Euromedia), cena 229 Kč.

Zdroj: Cheetos, Euromedia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.