Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiTechnologie

Český vynálezce Jan Srovnal vymyslel dětský “segway” na ruční pohon

Většina z nás má celou řadu nápadů, ale málokdo má tu vůli je dotáhnout do konce. Jan Srovnal se řadí mezi to procento lidí, kteří jdou neúnavně za svým. Když se jednou zamyslel nad tím, jak nejlépe přepravovat svého syna na delší vzdálenosti bez kočárku, koupil v hobbymarketu kolečka, násadu od rýče a ze zbytků dřeva sestavil bezmotorový “segway” – zřejmě první na světě.

Viděl, jak je syn z dvoukoláku nadšený, a tak se pustil do složitého vývoje a realizace skládacího prototypu. Jakmile byl s výsledným modelem spokojený, tak si na Webnode během jednoho večera svépomocí postavil e-shop. Dnes nejen že svůj vynález nazvaný Vozeeczech vesele prodává, ale zajistil si pro něj i patřičnou bezpečnostní certifikaci a patenty.

Jakkoli může znít popis vynálezu bizarně, nesporné výhody mu nelze upřít. Dětský dvoukolák usnadňuje výlety a cestování. Je menší a lehčí než kočárek, díky skládacímu systému s ním není problém jet kdekoliv ve vlaku či autobuse a není nutné stát na vyhrazených místech. Když se složí, lze jej za pomocí popruhu lehce přehodit „přes rameno“. V terénu lépe překonává nerovnosti, protože není tlačen, nýbrž tažen.

“Hlavně zapojuje děti do pohybu více, než když jenom sedí pasivně v golfkách. Dvoukolák je pro dítě intuitivní, jízda na něm jej baví. Pomáhá rozvíjet jeho postřeh a rovnováhu, posiluje vnitřní stabilizační systém. Nezanedbatelnou předností je, že rodičům a dětem umožňuje realizovat výlety do přírody, které by se s kočárkem nikdy neuskutečnily.,” vypočítává vynálezce Srovnal.

Funkci dvoukoláku konzultoval také se známou dětskou fyzioterapeutkou Janou Skalovou, zda nemůže být jízda na dvoukoláku pro malé děti nevhodná či dokonce škodlivá. Fyzioterapeutka byla naopak z konceptu nadšená a dvoukolák označila za přirozenější alternativu k odrážedlům a krosnám.

Srovnal sám přiznává, že je stále ještě na začátku. Svůj Vozeeczech hodlá i nadále zdokonalovat a princip jízdy dětí vestoje propagovat mezi rodiči.

“Představuju si, že za 3 roky by lidé v ČR již neměli být překvapeni, když uvidí rodiče táhnoucí za sebou v jedné ruce dvoukolák se svou ratolestí a ve druhé tašku nebo psa na vodítku,” věří Srovnal.

Foto: Vozeeczech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *