Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Luxusní rezidence Sacre Coeur2 nabízí speciální vychytávky

Detaily, respektive architektonické nápady, které realizovali premiérově, i taková byla pro společnost Kratochvíl parket profi zakázka v podobě dodávky podlahových krytin pro Rezidenci Sacre Coeur2 – jediný český developerský projekt, který se stal finalistou prestižní mezinárodní soutěže MIPIM AWARDS 2017 v kategorii Nejlepší rezidenční nemovitost.  

Komplex Sacre Coeur2 si zakládá na výjimečnosti nápadů, použitých materiálů i provedení, od neopakovatelných panoramatických výhledů, nadčasové architektury či dispozičních řešení až po splnění individuálních přání klientů či designérských detailů, jakými mohou být obvodové lišty u podlah, které byly nezvyklým způsobem zapuštěny do zdi, aby vytvořily efektní čistou rovinu.

Do zdi byly zapuštěny lišty, které se do zdí nezapouštějí
To samo osobě v době nejrůznějších bezfalcových řešení a vytváření čistých rovin neobvyklé není, raritní řešení spočívalo v zapuštění soklových lišt, které pro zapuštění určené nejsou. „Byl to nápad architekta, který chtěl mezi zapuštěnou lištou a zdí nad ní ponechat centimetrovou mezeru, čímž vytvořil zajímavý vizuální efekt. Stavbaři připravili pro pokládku výklenek ve zdi, který byl 15 mm hluboký a o centimetr vyšší, než použitá soklová lišta Hoco. Je to masivní smrková lišta potažená bílou fólií s jemným zaoblením na vrchní pohledové hraně, která se běžně používá na lepení na zeď, nikoli k zapuštění. Do polodrážky ve zdi jsme tedy ‚zajeli’ s podlahou (Dub Nouveau Snow z kolekce Classic Nouveau – Kährs), a výklenek pak osadili soklovou lištou. Poté stavbaři sádrovou stěrkou dorovnávali a začišťovali mezeru, aby byla všude na milimetr přesně stejně vysoká,“ popisuje poměrně pracné, ale efektní řešení Ivo Řezníček, který měl realizaci za KPP na starosti. Výsledkem je zajímavý vizuální efekt – zapuštěná bílá soklová lišta v bílé zdi, vytvářející jednu rovinu, nicméně centimetrovou mezerou jsou od sebe lišta i zeď oddělené. Stejně jako u jiných detailů v Rezidenci Sacre Coeur2 ani toto řešení není pouze na efekt, ale kromě estetického přínosu má i praktický význam, protože rovina soklu se zdí nebrání přisunout nábytek až ke stěně. A pokud se snad obyvatelům jednou bílá omrzí, mohou si barevně vymalovat a stejným odstínem přemalovat i lištu, která zvládne i několik nátěrů.

 

Lepené krytiny Kährs kvůli lepšímu zvukovému efektu
Podlahy v Rezidenci Sacre Coeur2 se pokládaly dřevěné, od největšího výrobce vícevrstvých krytin v Evropě, švédské značky Kährs, kterou k nám dováží KPP. Převážně se jednalo o třívrstvé podlahy Kährs Original v dekoru Dub Verona z kolekce European Naturals, tedy krytiny v matném laku a třídění Variation, s decentnějšími rozdíly v barevnosti a kresbě dřeva. Povrch je kartáčovaný, což je technika, kdy jsou měkké části dřeva mezi tvrdými letokruhy vykartáčovány, čímž se struktura dřeva v podlaze zvýrazní a interiér působí mnohem útulněji. Podlahy byly všude celoplošně lepeny, protože je to zvukově komfortnější řešení – zvuk se neodráží zpět do místnosti, ale je pohlcován podlahovou konstrukcí domu, je to tedy tišší řešení pokládky. Druhým důvodem pro lepení krytin Kährs, jinak vybavených novou generací zámkových spojů WoodlocÒ 5S, byla pokládka velkých ploch v jednom celku bez dilatačních spár a přechodových lišt – lepená podlaha pak méně pracuje při vlhkostních změnách. Navíc v 6 loftech byla dřevěná krytina vytažena i na schodiště, kde je lepení podmínkou. A v neposlední řadě se dřevěnou podlahou v rámci čistého vyznění „dojíždělo“ až k rámům francouzských oken, opět bez použití jakýchkoli ukončovacích lišt, což by plovoucím způsobem nebylo možné.

V loftech jsou sněhově bílé podlahy Kährs s živější strukturou
Ve zmíněných loftech byla na podlahách a schodištích položena bělená podlaha v dekoru Dub Nouveau Snow z kolekce Classic Nouveau (Kährs), vzhledem k velkorysejším prostorům byla pokládána 1-lamelová prkna o rozměru 2266 x 187 x 15 mm. Bělená podlaha Dub Nouveau Snow v matném laku je rovněž kartáčovaná, navíc se zkosenými hranami, které zvýrazňují každý jednotlivý díl podlahy. Dekor Dub Nouveau Snow má živější vzhled se zřetelnou strukturou a suky (třídění Lively), které ani bílé moření nezakrylo, naopak bylo docíleno individuálního designu podlahy.

Zdroj: Rezidence Sacre Coeur2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *