Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Co dělal Jan Šťastný ve větvích?

V novém seriálu Krejzovi hraje Jan Šťastný veterináře Petra Vymeše a hned v prvním díle si pro něj scénáristé připravili pořádný chlapský úkol. Musí totiž vyšetřit býka s výstižným jménem Prasák. A že to nebyla žádná selanka, přiznává i sám herec, který musel strávit přes dvě hodiny na stromě. Pro dobrý záběr – cokoli!

Rozzuřený býk pobíhající v ohradě, hlasitý dusot kopyt a těžké frkání. Takové bylo uvítání seriálového veterináře Petra Vymeše při jeho prvním případu. Vyšetření se zkrátka nevyvedlo, jak předpokládal a to znamenalo pro Jana Šťastného krásné herecké dobrodružství a tak trochu i kamufláž. „Je to tajné, ale neproháněl mě býk, přeci jen ten má svou hlavu a natáčení by se mohlo stát nebezpečným. Takže toho rozzuřeného býka hrála jalovička,“ prozradil tajemství herec a hned dodává, že se i tak u natočení této scény pěkně zapotil.

„Nejtěžší bylo paradoxně natočit útěky před býkem, protože kravičce se za mnou běhat nechtělo. Takže jsem pobíhal jak o život a kamera to brala z nejrůznějších úhlů.“ Před rozzuřeným filmovým býkem měl veterinář Vymeš najít úkryt na stromě, a to pro herce znamenalo, strávit přes dvě hodiny ve větvích, protože jalovice se musela uklidnit, aby se scéna povedla dokonale. „Takže jsem na tom stromě seděl dost dlouho,“ usmívá se Jan Šťastný a bez okolků na sebe práskne, že do koruny stromu mu pomohl žebřík. „Při ostrém záběru jsem přiběhl ke stromu, vyskočil na větev, ale už jsem se nepřitáhl. Nebylo to proto, že bych měl špatnou fyzičku, ale mám rok a půl po úrazu ramene, utržené vazy, takže ta jedna ruka je taková slabší. Natáčení se tak zastavilo, já jsem vylezl po žebříku a posadil se do větví,“ objasňuje Šťastný svůj kaskadérský kousek.

Přestože, natáčení dvou scén trvalo téměř celé odpoledne, strach ze zvířete nepocítil ani na vteřinu. Ten si herec vybral při natáčení s medvědem, kterého přivedli do seriálové veteriny, a v tu chvíli mu do smíchu moc nebylo. „Sice to bylo medvídě, ale pořád je to šelma. Neměla náhubek, a když hrajete s několika set kilovým, zvířetem na metr od sebe… Jen kdyby se ohnal tlapou, ani domýšlet nechci.“ Ale i přes veškeré obavy to Jan Šťastný zvládl a je zvědavý, co mu scénář předepíše dál. Diváci se na jeho veterinární obratnost můžou těšit už v neděli 2. září ve 20.15 na televizi Prima, kdy seriál Krejzovi startuje.

Zdroj: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *