Objevte Lisabon a svět s Eliškou Podzimkovou

Česká výtvarnice Eliška Podzimková létá do destinací po celém světě a přiváží z nich nevšední díla plná cestovatelské tématiky. Fotografie ze svých cest doplňuje o grafické prvky, které ukazují destinace v jiném světle. Cílem výtvorů je motivovat Čechy k poznávání světa.

„Ráda bych představila mé oblíbené destinace z jiného úhlu. Každá země nebo město má něco do sebe. Nestačí však sledovat fotky na sociálních sítích. Pravé poznávání světa přichází ve chvíli, kdy sednete na letadlo a vyrazíte na vlastní kůži vstříc novým zkušenostem,“ říká Podzimková, která tentokrát vyrazila do nejzápadnějšího města Evropy. Víte, jak se jmenuje?

Lisabon, hlavní město Portugalska, v překladu znamená bezpečný přístav. Pojmenování si získalo díky sáhodlouhé historii a bezpečnosti přístavu. Ta zůstala, a proto je letenka do Lisabonu ideálním řešením víkendového výletu či rodinné dovolené. Lisabon má v rukávu hned několik es – pro fanoušky fotbalu dva stadiony, pro milovníky hudby tradiční teskné falos, pro výtvarníky národní muzeum modrobílých kachliček Azulejos a pro gurmány přímořské lahůdky.

Letenky do Lisabonu prodáváme od 2 564 Kč. Průměrná doba letu z Prahy s jedním přestupem trvá 5 hodin 34 minut. Jedná se o velmi oblíbenou destinaci na dovolenou a v září sem turisté často jezdí na prodloužené víkendy. Pokud si chcete dopřát odpočinkový víkend v Lisabonu, doporučuji s nákupem letenek neotálet,“ říká Josef Trejbal, ředitel letenkového portálu Letuška.cz.

Vyhlášený dopravní prostředek Lisabonu? Žluté tramvaje. Moc času s nimi neušetříte, svůj účel ale splní. Zažijete nevšední turistickou podívanou z dopravního prostředku, který má mnohaletou tradici. Při troše štěstí třeba po cestě chytnete sardinku, bez níž si lisabonskou kuchyni nelze představit. Fotografii upravila grafickými prvky česká výtvarnice Elišky Podzimková. Letenky zajistil portál Letuška.cz.

Zdroj: Letuška.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.