Nová kolekce šperků Origami od MOOYYY

Origami nabídne ve dvou produktových řadách Noshi a Nami zážitek z minimalistického šperku.

Origami
Značka spirituálních šperků MOOYYY přichází s novou kolekcí Origami. Designérka Natalie Vicenová, jež stojí i za předchozí úspěšnou kolekcí Elements, nalezla inspiraci v tradičním japonském umění skládání papíru. Kolekce se vyznačuje jednoduchou geometrií a čistými tvary. Úhel a plocha definují minimalistický šperk, který hrou světla a stínu klame pozorovatele o své skutečné podobě. Z japonské kultury si propůjčuje jemnost a pokornou neokázalost, právě tak jako lásku k minimalistickému vyjádření. Designérka všechny šperky navrhla nejdříve v papírové podobě jako tradiční origami.

Noshi a Nami
Produktová řada Noshi Origami odkazuje k období Heian, v němž si samurajští válečníci vyměňovali origami zvané Noshi jako talisman přinášející štěstí. V řadě Noshi naleznete prsten, náhrdelník a dva druhy náušnic. Šperky Noshi s matnou povrchovou úpravou lze vybírat z pěti barevných provedení: stříbro, zlato a hravých kombinací stříbra, zlata a černého rhodia.

Produktová řada Nami Origami je inspirována mořskými vlnami, jako tradičního motivu japonského umění. Rozbouřený oceán představuje život a jeho úskalí, právě tak jako sílu a odvahu těch, kteří je překonávají. V řadě Nami naleznete náhrdelník a brož, které v budoucnu doplní i náušnice. Šperky Nami se prodávají v lesklé i matné povrchové úpravě v barevných provedeních stříbro a zlato.

MOOYYY
Na začátku naší cesty byla inspirace východní kulturou a přírodními materiály. Touha vyrábět šperky s duchovním významem vyústila v první kolekce ÓM a LOTOS v roce 2014. Druhým krokem na této cestě byly autorské kolekce SENSO, CHIA a RUDRA předních českých designérek Lucie Koldové, Mirky Talavaškové a Anny Steinerové. Představené v roce 2015, jsou mimořádnou ukázkou moderního šperku, jež přesahuje svou dekorativní funkci. V nadčasovém a minimalistickém vyjádření se MOOYYY kolekcí ELEMENTS z roku 2017 od Natalie Vicenové obrací ke starověké védské astrologii. Šperky MOOYYY jsou ručně vyráběny ze sterlingového stříbra na indonéském ostrově Bali zlatnickou rodinou, v níž se řemeslo dědí již třetí generaci.

Šperky MOOYYY včetně novinek Origami je možné zakoupit na www.mooyyy.cz nebo v prodejně v Martinské ulici 5 (Praha 1).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.