Devátá série bitvy o zlato, ve které poměří síly nadšenec, sociopat a pardál!

16. října 2018 se na obrazovky Discovery Channel vrací s novou sérií Zlatá horečka (Gold Rush)! Několik skupin zlatokopů se již podeváté vydává na hon za štěstím a drahým kovem do nehostinného prostředí kanadského Klondiku. Nová řada přináší mnohé změny. Ty výrazně ovlivnily produkci i rozložení sil mezi zlatokopeckými týmy. Nepochybně se dotkly i samotných aktérů, kteří se před i během natáčení museli vypořádat s četnými životními výzvami – náhlá úmrtí, rozchody i rozpady dlouholetých partnerství. Jak na ně budou reagovat fanoušci?  

Největší změna byla jasná už v posledních dílech předcházející řady. Každá série mapuje příběhy 3 klanů a jejich dobrodružství na cestě za zlatem, stabilita formátu ale prošla mírným otřesem. Skupinu kolem Todda Hoffmana, která tvořila základní pilíř pořadu od jeho počátku, ani samotného zlatokopa už vídat nebudeme. „Viděli jste růst moje děti, vypravili se se mnou na expedici do džungle, a byli jste svědky mých úspěšných i neúspěšných pokusů získat zlato… nebylo to lehké. Takhle je to ale v životě se vším, každá kapitola se jednou uzavře. A proto oznamuji, že mýho tátu Jacka, synka Huntera a celý tým Hoffman už ve Zlaté horečce neuvidíte. Už asi nikdy,“ šokoval na jaře Hoffman definitivním oznámením.

Z Todda Hoffmana se během vysílání stala skutečná hvězda a nejviditelnější protagonista. Pro člověka, do té doby zlatokopectvím nepolíbeného, je to enormní úspěch. V oblíbenosti předčil i kolegy a zkušené těžaře Parkera Schnabela či Tonyho Beetse. Musíme dodat, že svou popularitu nemůže opírat ani o viditelné úspěchy. Ze všech zúčastněných totiž právě Hoffmanovo výpravy nejčastěji končily fiaskem. Za všechny zmiňme katastrofální misi v Guyaně. Sám to přičítá tomu, že není „dítětem“ oboru. Na vině je vlastnost, kterou na druhou stranu musíme obdivovat – nadchnout se pro něco a investovat do toho naprosté maximum. Typická střemhlavost mu však zůstala – nyní se chce vrhnout na pěveckou dráhu a pokukuje i po kariéře ve vlastní produkční společnosti.

Todd Hoffman po sobě zanechal prázdné místo, které nutně musel někdo zaplnit. Poznamenalo to hlavně tým Parkera Schnabela, který tak přišel o dlouholetou oporu Ricka Nesse. Neshody mezi Schnabelem a jeho předákem krystalizovaly již v minulých sériích: „Myslím si, že Parker nemá nejmenší tušení, jak být dobrým vůdcem nebo přítelem,“ prohlásil jednou Ness na adresu svého šéfa. Poté, co strávil řadu měsíců každodenní péčí o maminku, která zemřela kvůli nádoru na mozku, se Rick vrhnul na plánování vlastní těžařské operace, do které investoval většinu svých úspor. Přeci jen se učil od mistra řemesla.

Ztrátou Ricka Nesse útrapy Schnabelovo týmu zdaleka nekončí. Ashley Yule, australská posila a zároveň Parkerovo přítelkyně, se letos také nevrátí. Fanoušci považovali Parkera a Ashley za nerozlučný pár, jejich vztah ale skončil na jaře rozchodem. Ač důvody nejsou úplně jasné, sám mladý zlatokop naznačuje, že vina leží na jeho bedrech. Rozhovořil se o tom, že nikdy nedokázal udělat z Ashley prioritu a pokaždé stavěl na piedestal svou práci. Osud tak dal zapravdu Ricku Nessovi – Parker Schnabel má asi opravdu problém v mezilidských vztazích.

Triumvirát konkurentů doplňuje zlatokopecká legenda Tony Beets. Ten si v nové sérii stanovil osobní cíl. Touží překonat ambice mladého těžařského magnáta Schnabela. Jakýkoliv ambiciózní plán chce trumfnout tím nejmegalomanštějším způsobem. Na pomoc mu jako vždy přichází celá rodina, která nikdy nenechá rodinné impérium padnout.

Zlatá horečka se může pyšnit v americkém televizním prostředí třetí nejpočetnější základnou věrných fanoušků. Větší sledovanost mají už jen hitové seriály The Walking Dead (AMC) a Game of Thrones (HBO), Zlatá horečka tudíž drží prvenství v kategorii non-fikční tvorby.

Nováček v oboru, kterého hřejí nasbírané zkušenosti a zápal pro věc. Třiadvacetiletý milionář, který je sice tak trochu sociopat, ale instinktem jej jen stěží někdo překoná. Ostřílený matador klondických zlatých dolů, který se těžbě drahého kovu věnoval ještě před narozením svých soupeřů. Kdo se stane pomyslným vítězem nejsledovanějšího zlatokopeckého přeboru v historii? Devátá řada začíná na Discovery Channel již 16. října 2018 ve 20:00.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.