Kosmetička radí, jak být krásná ve 20 i v 50!

Dokonalá pleť je symbolem zdraví a mládí. Jak si ji zachovat co nejdéle? Svoji roli samozřejmě hrají genetické předpoklady, ale nejvíc záleží na pečlivé každodenní péči a správném výběru kosmetiky.

Nikol Barová

 

Podrobný návod, co dopřát pleti, když je vám …
… 20 let
S péčí o pleť je důležité začít co nejdříve. „Mladá pokožka potřebuje pravidelně čistit a je vhodné ji hydratovat kvalitním lehkým krémem, který neucpává póry. Oba kroky je třeba provádět ráno a večer, aby pleť zůstala v rovnováze a dostaly se do ní všechny důležité látky. Okolo dvaceti let má pleť také často sklon k tvorbě akné, které je třeba řešit odborně – jinak hrozí riziko vzniku jizev po neodborném zásahu,“ upozorňuje Nikol Barová z kosmetického blogu Inspirace.essente.cz a radí i v případě bezproblémové pleti začít asi od 25 let s pravidelnými návštěvami kosmetičky.

Tip: Essenté Acne Control Cream/Zklidňující krém (50 ml) je lehký a rychle se vstřebávající krém určený pro problematickou a k akné náchylnou pleť jako účinná prevence zánětlivých projevů. Problematické oblasti ihned zklidňuje, intenzivně hydratuje vysušenou pleť, pomáhá s obnovou běžných funkcí pokožky. Reguluje nadměrnou tvorbu kožního mazu a zmatňuje pleť. Viditelně zlepšuje strukturu pleti. Velmi dobře ho snáší i atopická pokožka. Hodí se jako denní i noční krém a je ideální jako podkladový krém pod make-up. Koupíte ho na www.essente.cz za 590 Kč.

 

… 30 let
„Okolo třicítky se začínají objevovat první vrásky, nejčastěji v očním okolí a na čele. Určitě je důležité pleť čistit a hydratovat, zároveň bych doporučila zaměřit se na krémy proti prvním známkám stárnutí,“ říká Nikol Barová a připomíná i nutnost přidat v tomto věku vhodný oční krém. „Pokud byste chtěly své pleti opravdu pomoci a dodat jí podporu z ještě větší hloubky, doporučuji použít hyaluronový booster, který prokazatelně pomáhá zpomalit proces stárnutí.“

Tip: Essenté Hyal Booster/Hyaluronový booster (50 ml) je intenzivní hydratační péče, která pomocí vysoce koncentrované kyseliny hyaluronové vypíná pleť obličeje a odstraňuje vrásky. Sérum má silné hydratační a liftingové účinky, které pomáhají pleti zachovávat přirozenou pružnost, pevnost a mladistvý vzhled. Výsledek je vidět už pár minut po nanesení. Šetrné složení přípravku pleť nezatěžuje, naopak posiluje její obranyschopnost. Koupíte ho na www.essente.cz za 970 Kč.

… 40 let
„Pro čtyřicátnice bych k pravidelné péči doporučila vhodné liftingové krémy, oční krémy a také boostery. Právě boostery dokážou dodat pleti potřebnou výživu do hlubších vrstev, tedy tam, kde jsou ukrytá kolagenová a elastinová vlákna, zodpovědná za konečný vzhled pleti. A pokud má pleť sklony k začervenání, bude pro ni velkou pomocí krém zlepšující žilní mikrocirkulaci,“ doporučuje Nikol Barová.

Tip: Essenté Redness Control Cream (50 ml)/ Krém redukující začervenání, je speciálně vyvinutý přípravek pro hypersenzitivní pokožku, se sklonem k začervenání, zánětu a s viditelně popraskanými žilkami. Přináší okamžitou úlevu od podráždění a zmírňuje zarudnutí pokožky. Zlepšuje žilní mikrocirkulaci, zklidňuje, hydratuje a projasňuje pleť, chrání ji a je ideální jako podklad pod make-up. Koupíte ho na www.essente.cz za 590 Kč.

… 50 let
Také v tomto věku pleť čistíme, krémujeme, používáme boostery, zároveň ovšem přidáváme více hydratace a liftingové péče. „Protože v tomto věku bývá pleť značně ovlivněná důležitou životní fází – menopauzou, doporučuji bedlivě ji sledovat a dodávat jí vše na míru. Pleť může být velmi dehydratovaná, téměř papírová, a tehdy je na místě zařadit více hydratace a lifting dodat až ve chvíli, kdy se pleť ustálí,“ radí kosmetička značky Essenté Nikol Barová.

Tip: Essenté Express Anti-Wrinkle Cream/Expres krém proti vráskám (50 ml) byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek jako šetrnější, levnější a netoxická alternativa aplikace botulotoxinu. Intenzivní oční krém obsahuje peptidy, které snižují hloubku obličejových vrásek způsobených kontrakcemi mimických svalů, zvláště na čele a okolo očí. Lze jej použít také na oblast čela a horního rtu. Krém má výrazný liftingový efekt a účinně zabraňuje předčasnému stárnutí pleti. Ta po jeho aplikaci vypadá viditelně hladší a zářivější. Koupíte ho na www.essente.cz za 1 050 Kč.

Zdroj: Inspirace.essente.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *