Populární exponáty znovu ožívají v iQPARKU

V libereckém iQPARKU znovu ožívají oblíbené interaktivní exponáty, a to v zbrusu novém hávu! Malí hudebníci si jistě rádi zahrají na barevné Bubnovarhany, budoucí stavitelé si zase ověří týmového ducha při práci se speciálním jeřábem. A jak jsou na tom vaše ratolesti s počítáním? To zjistíte velmi rychle.

Stačí si s nimi sednout k barevné lokomotivě a seřadit za ní pomocí točny vagónky s čísly. Jak rychle se vám to podaří? Kromě toho si tu ti nejmenší užijí další exponáty – v televizním studiu se například vžijí do role moderátorů, zkusí si řídit hasičskou stanici nebo lehnout na Fakírovo lože.

V iQPARKU navíc každou sobotu a neděli od 14 hodin probíhá workshop uznávaného detektiva Sherlocka Holmese. Děti si tak vyzkouší práci skutečných kriminalistů! Během bádání si třeba vyrobí vlastí daktyloskopický otisk, prostřednictvím chromatografie zjistí, z čeho se skládají barvy a v neposlední řadě je čeká zkoumání ochranných prvků – například na bankovkách či jízdenkách.

Harmonogram:
Hravá laboratoř – workshop Sherlock Holmes – každou sobotu a neděli v listopadu od 14 hodin. IQLANDIA, o. p. s., je členem České asociace science center.

Zdroj: www.iQlandia.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *