James Bond se vrací do Söldenu ve filmové instalaci 007 Elements. Buďte při tom!

Není snad nikdo, kdo by neznal “Bondovky” – filmy se slavným hrdinou Jamesem Bondem. Ty jsou mimo jiné známé i díky velkolepým místům a akcím, které posunují hranice toho, co je technicky a lidsky možné. Stejně odvážný je tak i první trvalý projekt – 007 Elements, který se věnuje odkazu Jamese Bonda. Za své mluví už i jen to, že ho najdete na samém vrcholu kouzelného Ötztálského údolí, nad horní stanicí lanovky Gaislachkogelbahn v nadmořské výšce 3 048 metrů!

Scény poslední bondovky SPECTRE, se v roce 2015 natáčely právě zde – pod vrcholem Gaislachkogel. Ano ano, právě tady se odehrává slavná scéna při výjezdu nejmodernější lanovkou na světě na vrchol Gaislachkogel, která navozuje atmosféru napětí, ještě než se před očima objeví známé scenerie z filmu.

A byla to prosklená restaurace ice Q, která režisérovi Samu Mendesovi učarovala. Dnes je toto místo oblíbené fanoušky Bondovek a při otázce, zda mají rezervaci, můžete zaslechnout odpovědi jako: „Ano, jmenuji se Bond, James Bond“ nebo „Ne, ale rád bych seděl vedle Daniela Craiga“. A číšníci tady přijímají objednávky na martini “protřepat, nemíchat”.

Tajemným tunelem do světa adrenalinu
Po stopách James Bonda a jeho filmu Spectre se zde můžete vydat i vy. A to v instalaci 007 Elements, kterou najdete v celkem devíti halách na ploše 1300 m². Umožní vám nahlédnout do světa dobrodružství a adrenalinu, protože se věnuje jednotlivým scénám, které byly v Söldenu natočeny. Obdivuhodná stavba, kde je instalace 007 Elements, umístěna, pak důmyslně zapadá do horského prostředí a viditelná je teprve tehdy, když se k ní přiblížíte podzemním tunelem. Díky perfektní kombinaci vysoce moderní techniky a nenápadné strohé architektury – včetně úžasných výhledů na svět hor – slibuje inscenace 007 ELEMENTS skutečně nezapomenutelný zážitek hodný Jamese Bonda.

Sölden: vždy bílé sjezdovky a jen kousek ke hvězdám
Tyrolský Sölden je místo, kde se dá lyžovat, i když jinde sníh není. Místo, kde máte pocit, že je ke hvězdám jen kousek. Je tu všeho nějak víc – bílých nekonečných sjezdovek, adrenalinu, slunce i sněhu. Najdete tu 144 kilometrů sjezdovek a 33 lanovek a vleků. Součástí jsou dva ledovcové areály, které jsou navzájem propojeny tunelem, jímž se dostanete z ledovce Rettenbach s razantním svahem Světového poháru na mírnější ledovec Tiefenbach. Více informací najdete na www.soelden.com/iceq

Ubytování hodné Jamese Bonda
Pětihvězdičkový hotel Central Spa v centru Söldenu ocení ti, kteří berou dovolenou především jako zážitek. Umí tady umně propojit pocit obdivu k nádherné horské přírodě, radost z pohybu a uspokojí i ta největší kulinární přání. Vybrat si můžete pokoj v tradičním tyrolském stylu či v moderním designu. Špičková gastronomie nabízí tyrolské i mezinárodní speciality a sklep s více než 30 000 lahvemi vína skrývá skutečné poklady. Wellness areál Venezia se rozkládá hned na třech a každý zde najde, po čem touží. Pro ty aktivnější pak nechybí každodenní pečlivě zorganizovaný sportovní program. Pro romantiky je zde pak možnost ubytovat se v apartmánu v nejvyšším patře hotelu s vlastním wellness, vířvkou na střeše a jedinečným výhledem. Více informací najdete na www.central-soelden.com

Tip na akci (nejen) pro vinaře: V hotelu Central Spa od 25. do 28. dubna 2019. pořádají velkolepou třídenní akci Víno na horách, její součástí jsou lyžařské výlety po svazích Söldenu s průvodcem i gastronomické zážitky v režii renomovaných kuchařů a sommeliérů. Více informací najdete na www.weinamberg.at .

Zdroj fotografií: www.central-soelden.at a soelden.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *