Hubněte pro sebe, ne pro ostatní!

Pro očistu těla i duše je jaro ideální období. Zbavit se kil navíc, nevhodných přátel a kolegů a všeho, co vás činí nešťastnými. Jestli víte, že vás od pocitu vnitřní spokojenosti dělí právě ta kila navíc, zkuste oblíbenou ketodietu. Stačí na pár týdnů snížit sacharidy na minimum a poté je postupně zase navyšujete až na zdravé množství. Víte, kdy vám může ketodieta pomoci cítit se lépe? A jak po jejím skončení zase nepřibrat?

Bez ohledu na to, co říkají časopisy a média a jak se tváří okolí, touha zbavit se tukových zásob musí vycházet z každého z nás. Hubnout kvůli partnerovi nebo komukoliv dalšímu možná přinese výsledky, ale trvalý pocit spokojenosti to nedodá. Spoléhejte proto na svou vnitřní motivaci.

Jarní restart s omezeným příjmem sacharidů
Pokud se chcete na jaře zbavit od tukových zásob rozumnou trvalou cestou a cítit se spokojeně sama se sebou, zkuste ketodietu. Princip spočívá ve snížení obsahu sacharidů pod 30–50 g denně na pár týdnů a naopak ve velmi mírném navýšení příjmu bílkovin. Znamená to však, že se vzdáte klasických příloh, sladkostí a ovoce a nahradíte je stravou bohatou na bílkoviny a zeleninu. V této době také můžete přijímat více tuků, aby vám zbytečně neslábly vlasy a netrpěla pleť. Při takovém jídelníčku se už po několika dnech dostanete do tzv. ketózy, kdy tělo začne zpracovávat většinu energie z vlastních tukových zásobáren. Odměnou bude úbytek na váze i v centimetrech a příval energie a dobré nálady. Ztráty kilogramů jsou individuální, proto buďte sami k sobě hodní, trpěliví a neporovnávejte se s okolím. „S minimem sacharidů nelze žít věčně, právě proto je tento krok omezený na několik týdnů. V druhé fázi se sacharidy zvyšují na 50 g a v posledním kroku na 80 g, abychom si pomalu zvykali,“ říká dietní koučka Martina Dvořáková. V závěru ketodiety si můžete s klidným svědomím dopřát i švestky, meruňky, broskve, nektarinky nebo hroznové víno.

Jak si novou váhu udržet, aby se nevrátila?
Celé týdny snahy vyjdou vniveč, pokud se po skončení ketodiety vrátíte zase ke své původní stravě. Jídelníček, který vám kila navíc způsobil předtím, a proto jste se rozhodli s nimi zatočit, by je bezpochyby způsobil i nyní. Důležité je, abyste začali jíst tak, aby sacharidy tvořily přibližně 40 -50% z celkového denního příjmu živin, nový jídelníček vám chutnal a mohli jste se s ním plně ztotožnit.

Foto: KetoDiet proteinovou palačinku najdete v balení po 7 porcích za 385 Kč. www.ketodiet.cz  

Foto: KetoDiet proteinový těstoviny najdete v balení po 7 porcích za 385 Kč. www.ketodiet.cz  

Zapojte postupně pohyb pro radost, ne pro výkon
Jaro není jen skvělý čas pro očistu těla, ale pro zahájení nějakého sportu. Pohyb vám nepomůže jen na cestě za vysněnou postavou, ale je to nejlepší lék na smutek, černé myšlenky a výborně se u něho odreagujete. Cílem sportovní aktivity nemusí být podávání výkonů, nejlepších časů nebo uběhnutých kilometrů, ale cítit se dobře a spokojeně. Najděte si to, co vás opravdu baví, a cvičte a tancujte si pro radost z pohybu samotného.

Zdroj: Ketodiet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *