V Praze měřily síly stovky tanečníků v breakingu, známe vítěze

Hlavní město České republiky o druhém březnovém víkendu opět ožilo tancem a hudbou. Už potřetí se v Praze uskutečnil festival The Legits Blast. Taneční workshopy se špičkovými lektory z celého světa odstartovaly jedinečnou akci a celý víkend se v klubu Trezor odehrávaly napínavé taneční souboje, kterých se zúčastnili tanečníci z 58 krajin. V rámci napínavého finále se představila i crew The Squadron z USA.

Festivalové brány se otevřely v pátek v BDS Academy. Inspiraci čerpali tanečníci na čtyřech workshopech od breakových legend Wicket (US), Victor (US), Focus (FI) a Poe One (US) a Klubovna 2. Patro hostila první afterparty akce. Následující den s v klubu Trezor odehrávaly vyřazovací souboje, stejně jako divoká Jägermeister party. Vstupní halou prošly stovky tanečníků z České republiky, Polska, Irska, Německa, ale i Kazachstánu, Ukrajiny, Ruska, Itálie či USA. V neděli si již změřily své síly top tanečníci v kategoriích 1vs1 Kids, 1vs1 Footwork, 1vs1 Undisputed a Rep Your Crew. Celým programem za mikrofonem provázel Lil Pablo ze Slovenska a Scream z Ukrajiny.

,,Účast na zimním festivale The Legits Blast se každoročně zvyšuje. Důkazem toho je stále rostoucí návštěvnost. V kategorii dětí soutěžilo 89 bboys a brigls, ve Footworku si změřilo své ly až 182 soutěžících. V celosvětově známém konceptu Undisputed proti sobě nastoupilo dokonce 384 tanečníků a v rámci vyřazovací části v kategorii Rep Your Crew 80 skupin,” informuje Martin MG Gilian, organizátor festivalu.

Do užšího výběru se podařilo postoupit jen těm nejlepším z nejlepších, kteří oslovili mezinárodně respektovanou porotu ve složení Poe One (USA), Focus (Finsko) a Wicket (USA).

V napínavých tanečních dětských soubojích se nakonec podařilo zvítězit mladému bboyovi Gustasovi z Irska, v soutěži Undisputed vyhrál letošní lektor workshopu – bboy Victor (USA) reprezentující Red Bull BC One All Stars a ve Footworku nad hlavu zvedl vítěznou trofej bboy Apache z Ukrajiny. Nejhustší atmosféra nastala při finálové bitvě skupin – Rep Your Crew. Ve večerních hodinách zvítězili bboys Green Panda ve složení Robin, Slav, Alkoli, Kinder, Gimnast, Yan, Beetle, Uzee Rock, kteří se utkali s americkým týmem The Squadron ve složení Phil, P-Nut, El Nino, Lean Rock, Victor, Nasty Ray, Keebz, RoxRite.

Organizátoři festivalu hodnotí letošní ročník pozitivně. Festival navštívilo dohromady až 58 zemí, což je pro nás důkazem, že tanec dokáže spojit lidi z celého světa, a my si vážíme toho, že tanečníci přijeli podpořit myšlenku této jednoty právě na naši akci. Na všechny se opět těšíme 24.–28. červ na letní edici v Banské Bystřici,zve Miroslav MK Križan, organizátor The Legits Blast.

Fotky z festivalu najdete zde: https://www.facebook.com/pg/thelegitsblast/photos/?tab=album&album_id=2130195217057392

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.