Jak přežít na cestách se závislostí na kávě?

Vydáváte se na několika (tý)denní cestovatelské výpravy a nechcete se spoléhat na mizernou hotelovou kávu? Nebo míříte někam, kde na kávu v okruhu několika desítek kilometrů prostě nenarazíte? Nezoufejte, česká pražírna kávy Doubleshot nabízí jednoduché řešení, které kávomilným cestovatelům zpříjemní cesty. S jednoduchým aeropressem a mlýnkem si totiž uděláte super kávu kdekoliv, kde si ohřejete vodu.

Kvalitní kávu si můžete dopřát i na cestách, dokonce i bez elektřiny nebo varné konvice. Stačí totiž ruční mlýnek, aeropress a vroucí voda. Mlýnek a aeropress nezabírají skoro žádné místo, jsou skoro nerozbitné, jejich objem odpovídá zhruba jedné mikině a váží jen necelých 500 g, takže je zvládnete přibalit skoro kamkoliv. K tomu už stačí vzít jen potřebné množství kvalitní zrnkové kávy vhodné pro filtr a můžete si šálek perfektní kávy dopřát klidně na Matterhornu.

Co tedy budete potřebovat?
Aeropress – Kouzelná kávová hračka, kterou vynalezla v roce 2005 hračkářská firma a do kávového světa se rozšířila velmi rychle díky tomu, že příprava kávy v něm je super jednoduchá a precizní. Cena: 690 Kč.

Papírové filtry – Na cestu se vejdou do aeropressu nebo klidně do peněženky (jen v nějakém obalu prosím) a neváží nic. Cena: 350 ks za 122 Kč.

Ruční mlýnek – Na cesty doporučujeme nerozbitný nerezový Ceramill, který navíc dostanete i s cestovní taštičkou. Cena: 1095 Kč.

Kávu – Tady už je to na vaší chuti a preferencích, jen dbejte, aby byla vhodná pro alternativní metody přípravy kávy filtrací.

A pokud chcete všechno dohromady, není nic jednoduššího, než sáhnout po kávovém setu s příznačným jménem Tramp, ve kterém najdete všechno potřebné, k tomu jedno balení doubleshot kávy a hrníček jako dárek. Cena: 2400 Kč.

A jak na to?
Koukněte na video, jak je příprava filtrované kávy v aeropressu jednoduchá. Jediné, co byste měli mít v oku, je množství kávy (váhu s sebou přeci jen nevozí asi nikdo), pak už vše zvládnete jen s aeropressem. Teplotu vody určitě jednoduše tím, že ji necháte po varu cca 30 sekund zchladnout a s množstvím vody vám pomohou rysky na aeropressu.

Doubleshot vás nenechá na holičkách, doma ani na cestách. Užijte si kvalitní kávu, dobrou chuť a šťastnou cestu!

Zdroj: www.doubleshot.cz

Jeden myslel na “Jak přežít na cestách se závislostí na kávě?

  • 31.5.2020 (18:13)
    Trvalý odkaz

    káva to je prostě závislost, ať jsem kdekoli 🙂 takže to také znám… a ten mlýnek je rozhodně must-have. Používám doma téměř každý den 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.