Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití🐣 Velikonoce

Na Zelený čtvrtek odpouštějte a dělejte radost

Nejkrásnějšími jarními svátky jsou Velikonoce. Samotný velikonoční týden začíná Květnou nedělí. Následuje Modré nebo Žluté pondělí, Šedivé úterý, Škaredá středa a Zelený čtvrtek. Týden pokračuje Velkým pátkem, Bílou sobotou, Božím hodem velikonočním a svátky končí oblíbeným Velikonočním pondělím. Nejen k němu se váže spousta tradic.

Například na Zelený čtvrtek, jehož název se odvozuje od zeleného mešního roucha, se celý den jedla zelená strava. Zelený čtvrtek byl měl také být dnem odpuštění. V minulosti byli kající se hříšníci přijímáni zpět do církve. Podle lidových pověr se na Zelený čtvrtek nemá nikdo hádat a ani si od nikoho nic půjčovat. Odměnou má být celý rok bez hádek a více peněz. Zkuste své blízké na Zelený čtvrtek mile překvapit a darujte jim pro štěstí čtyřlístek. A nemusíte kvůli tomu hledat hodiny v trávě, moderní čtyřlístek můžete dát i v šálku dokonalé kávy. Díky umění latte art.

Ačkoliv se to může zdát, tzv. latte art není pouhou výsadou baristů. Čtyřlístek do pěny hravě zvládnete namalovat i vy, přímo v pohodlí domova. Potřebovat budete pouze dobrý kávovar s oblíbenou kávou, mléko a šikovné ruce. Začnete tím, že si do hrnečku na cappuccino připravíte espresso. Pak s pomocí plnoautomatického kávovaru KRUPS Evidence Plus EA 894 vyšlehejte dokonale hebkou pěnu. Jakmile je pěna připravena, přibližte se k hladině a lijte ji do hrnečku, dokud nevznikne náznak kolečka. Poté si na pomoc vezměte špejli, vložte ji do hrnku s kávou a ručně vytvořte lístky tím, že 4x přerušíte kruh. Kresbu na lístku doděláte s použitím špejle namočené zpět do kávy. Stonek naopak díky špejli namočené do mléčné pěny. Hodně štěstí!

TIP: S kávovým čtyřlístkem a dalšími obrázky vám pomůže přehledný video návod zde: https://www.krups.cz/latteart

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *