Kuchtíci z celého Česka se utkali v kuchařské soutěži Finále Zdravé 5

V sobotu 25. května se 25 týmů nejlepších kuchtíků z celého Česka utkalo v přípravě zdravého pohoštění v Národním zemědělském muzeu v Praze. V celostátní kuchařské soutěži Finále Zdravé 5 tříčlenné týmy dětí z mateřských a základních škol, dětských domovů a výchovných zařízení již posedmé změřily své síly ve dvou soutěžních disciplínách. Vítězové se již nyní mohou těšit na zážitkový víkend s bohatým programem.

Soutěžní disciplíny poměřily kuchařské schopnosti malých kuchtíků, a zároveň prověřily i jejich znalosti z oblasti zdravé výživy. Prvním soutěžním úkolem bylo připravit před zraky poroty zdravé a vyvážené pohoštění. Druhou disciplínu představoval vědomostní kvíz, ve kterém soutěžící odpovídali na otázky z oblasti zdravého stravování.

Vyhodnocení jednotlivých úkolů měla na starosti odborná porota, ve které zasedly zpěvačka, herečka a aktivní maminka Michaela Tomešová, ředitelka odboru bezpečnosti potravin z Ministerstva zemědělství Jitka Götzová, manažerka programu Zdravá 5 Alena Paldusová a Tereza Skrbková z oddělení komunikace obchodů Albert. Nejlepší týmy vyhrály zážitkový pobyt s nabitým programem.

Zdravá 5 představuje dětem zdravé stravování po celý rok
Letošní ročník dětské kuchařské soutěže „Finále Zdravé 5“ přilákal 338 tříčlenných týmů z celé České republiky. Do finálového kola však mohlo postoupit pouze 25 nejlepších. „Soutěžící ve Finále Zdravé 5 předvedli výkon na profesionální úrovni. Porota byla nadšena z množství originálních receptů, skvělého aranžmá, a především výběru surovin dle principů vyvážené stravy,“ říká Alena Paldusová, manažerka programu Zdravá 5 a dodává: „Velmi nás potěšily také znalosti dětí týkající se zdravého stravování, které se ukázaly při vědomostním kvízu. Jsme rádi, že Zdravá 5 přináší hravou a interaktivní formou zdravé stravování do českých domácností.“

Finále Zdravé 5 je vyvrcholením aktivit pod hlavičkou Zdravé 5. Zkušení lektoři v průběhu roku navštěvují školy, školky a dětské domovy, kde hravou formou seznamují děti se zásadami správného stravování. Unikátní vzdělávací program Zdravá 5, který Nadační fond Albert poskytuje zdarma, je akreditovaný MŠMT a každoročně představuje principy zdravého stravování 70 tisícům dětí.

Vítězné týmy:
Kategorie mateřské školy: tým Kuchaříci z Mateřské školy Chyňava
Kategorie 1. stupeň ZŠ (1.-2. třída): tým Květinky ze Základní školy Studnice u Náchoda
Kategorie 1. stupeň ZŠ (3.-5. třída): tým Kuchtíci z Božkova ze Základní školy Plzeň-Božkov
Kategorie 2. stupeň ZŠ: tým Bylinkové zahradnice ze Základní školy Planá nad Lužnicí
Kategorie dětská zařízení: tým Vtrojka z Výchovného ústavu Kostomlaty

Zdroj: Albert a Nadační fondu Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.