Populární swingové tančírny na Gauči ve Stromovce

Šířit radost z pohybu, swingové muziky a šířit poselství jazzu, které nese hodnoty jako svoboda a tolerance. I to je cílem swingových tančíren, které můžete pravidelně navštívit v holešovickém Gauči ve Stromovce.

Zaswingujeme si?
Swing je tanec, který je svou povahou pro tančírny stvořen. Začínal se tancovat venku, v klubech a na živou hudbu. Muzika 20. – 40. let minulého století, která swingovou tančírnu provází, je pokaždé živě hraná kapelou a doplněná žánrovými Djs. Pravidelně na akci uslyšíte například kapelu Swing Melody Quintet Jana Veverky. Tančit vás naučí lektoři ze školy Swing Busters, kteří pořádají také pravidelné kurzy už od roku 2011.

Na swingovou tančírnu do Gauče ve Stromovce můžete vyrazit několik nedělí během letošního léta: 7. července, 21. července, 4. srpna, 18. srpna a bude pokračovat i v září. Vstupné je vždy dobrovolné, od 18:00 začíná veřejná lekce swingu a od 18:30 pak samotná tančírna. Akce se koná za každého počasí, neboť prostor Gauče ve Stromovce je venkovní, ale krytý.

Letní scéna Výstaviště, kde se město potkává s přírodou
Gauč ve Stromovce prošel letos na jaře rekonstrukcí prostoru s důrazem na designovou funkčnost a variabilitu pro široké spektrum kulturních akcí. Je pravidelným dějištěm koncertů, uměleckých vystoupení, nebo například také Letního kina Be2Can, které nabízí výběrové snímky z filmových festivalů. V sortimentu naleznete také nealkoholické nápoje od malých výrobců včetně vlastních domácích limonád.

Gauč ve Stromovce
Výstaviště 415, Praha 7 – Holešovice

Zdroj: www.gaucvestromovce.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.