Jak správně hydratovat pokožku?

Bohužel žádná pokožka časem nemládne. Vědci ještě nevymysleli zázračný elixír, který nám i ve středním věku zaručí pevnou a alabastrovou pleť jaká byla ve dvaceti. Ale i po třicítce či čtyřicítce si můžeme ubrat pár let moderními dermato-estetickými metodami a nemusíme rovnou chodit pod skalpel. Zaměřte se na všestrannou kyselinu hyaluronovou, která dokáže s naší pletí neuvěřitelné. Ideální je především v létě, kdy naše pokožka potřebuje opravdu hydratovat

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní, vstřebatelná látka. Nachází se v mezibuněčné hmotě. Dokáže na sebe skvěle vázat vodu a dobře tak hydratuje pokožku. „Působí proti volným radikálům a podporuje tvorbu kolagenu. Dříve se používala v medicíně, především k ošetření při léčbě spálenin nebo pro rychlejší hojení jizev. Vyplňuje prostor mezi kolagenovými vlákny a zároveň působí jako jejich mazivo. Díky svým výrazným účinkům na obnovu a hydrataci pleti je také hojně využívaná v kosmetickém odvětví,“ říká dermatoložka MUDr. Věra Terzjiská z Perfect Clinic.

Jak na hluboké vrásky?
Máte-li na obličeji již viditelné vrásky například kolem úst. Je na čase uvažovat o výplňových materiálech na bázi kyseliny hyaluronové. Ty se v rukou lékařů jednoduše a bezbolestně injekčně aplikují. Na rozdíl od botolutoxinu neztratíte mimiku a výplň se v těle zcela vstřebá. „Výplňové materiály jsou přínosem především v doplnění kontur a objemů v částech obličeje, kde s věkem dochází k poklesu kůže. Jde o kruhy pod očima, propadlé tváře, nosoretní vrásky – tzv. marionetty nebo pokleslé koutky úst. Všude tam se navrácením plnosti dosáhne mladšího výrazu. A pak je tu ještě vyplňování konkrétních jednotlivých hlubokých vrásek, které bývají mezi obočím, na tvářích a v podstatě kdekoliv na těle,“ dodává expertka na estetickou medicínu MUDr. Terzijská. Jejich výhodou je ambulantní způsob aplikace. Vše netrvá více než půl hodiny. A výsledek je okamžitý.

Zdroj: Perfect Clinic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.